Медики Харківщини до медичної реформи готові

Харківські медики до реформи готові – запевняють в обладміністрації. Її основна мета – покращення якості надання медичних послуг.

 

Традиції, що добре себе зарекомендували і на додачу – світові стандарти надання медичної допомоги. Таким, на думку віце-губернатора Ігоря Шурми, має бути результат медичної реформи, що зараз стартує в Україні. Харківщина – в переліку пілотних областей.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Не потрібно сьогодні однозначно відкидати варіант моделі, яка є в Харкові. Якщо буде прийнятий закон, якщо пілотні проекти запрацюють: з позитивом і інакше. Наша модель вона є готова, що б її оформити. Вона структурована, вона вже є з людьми.

У Харківщини є чому іншим областям повчитись, кажуть тутешні медики. Передусім, організації надання швидкої невідкладної допомоги. Завдяки обладнання спецавт GPS-навігацією, карети швидкої у лічені хвилини доїжджають за викликом у будь-який район Харкова.

Богдан Федяк, гол. лікар обласної клінічної лікарні

Якщо би ми сьогодні не мали супутникової навігації, а сказали би, що ми збираємось щось змінити і будемо економити паливо і так далі. То завтра вийдуть мітинги водіїв, невдоволених, які скажуть: “Ущемляють наші права! Нам не дають працювати! Мало що не дають бензин, то ще і нас у чомусь звинувачують”. Сьогодні нам не потрібно ні з ким говорити. Сьогодні в нас все фіксовано.

Створення інституту сімейних лікарів – один з пунктів реформи. В обласній профспілці охорони здоров’я запевняють, до перепрофілювання медики готові.

Олена Благовіщенська, голова профспілки працівників охорони здоров’я

Что бы получить поддержку медработников…Наверное её удастся получить без того, что бы не применить систему оплаты их труда. Не изменить отношений государства и общества к престижу нашей профессии.

Олег Дяченко