Медики обласного онкоцентру нарікають на численні перевірки, що заважають працювати

Замість співпраці – з’ясування стосунків. Суперечки навколо Харківського обласного онколігчного диспансера не вщухають.

онкоцентрвход

4 місяці тому заклад ліквідували, створивши некомерційне підприємство “Обласний центр онкології”. Новим керівником став Денис Скорий, який зібрав молоду команду з хірургів, які, за його словами, роблять унікальні операції. Каже – медикам заважають працювати постійні первірки. За 4 місяці їх було сім.

Денис Скорий, директор Харківського обласного онкоцентру

Никакой реформы, кроме как изменений в команде, в коллективе и выполнения невозможного в таких условиях, а мы показываем, что даже в таких условиях работаем, когда пациенту делают операцию, а на него капает с крыши и операции эти выполняются единичны в мире. Да, мы можем такие проводить, но условий у нас для этого нет. Мы вместе создаем онкоцентр будущего или чем мы вообще занимаеся

Євген Марцинюк, помічник заст. голови Харківської облради

Все эти проверки вызваны тем,что это пилотный проект, впереди еще у нас было много намерений из таких же больниц сделать КП. Наша задача узнать какие существуют трудности,чтобы на следующих етапах этого избежать.

Створюючи комунальне підприємство, обласна влада обіцяла онкцентру адмиіністративну та фінансову підтримку. Та нічим досі не допомогла, – бідкаються медики. Небюджетним коштом в онкоцентрі зробили ремонт 2-х операційних та купили необхідні медичні інструменти. Та цього замало, аби пацієнти почувалися комфортно. Практично в усіх відділеннях онкоцентру тече дах, взимку в палатах холодно, а влітку спекотно, залишають бажати кращого і умови у місцях загального користування. Що заважає провести елементарний ремонт, – задаються питанням лікарі онкоцентру. Розбиратись у конфлікті приїхала заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. Умови закладу настільки шокували нардепку, що вона вирішила без запрошення прийти на засідання комітету облради з питань соцполітики та охорони здоров’я.

Ірина Сисоєнко, заст. голови комітету Верховної ради з питань охорони здоров’я

Я ще такого не бачила, такого жахливого онкоцентру в Україні я ще не бачила. Це просто ганьба, на жаль, це ганьба обласній владі і, Ви, як депутати маєте бути в онцокентрі кожного дня, дивитися і приходити в адміністрацію і робити все можливе, аби відкрили фінансування по тій програмі,що ви приймали, ви же за це голосували.

Звинувачення у свій бік в обласному управлінні охорони здоров’я заперечують. Чиновники запевняють, роблять чимало для медустанови і нової команди, а їх перевірки націлені лише на допомогу.

Галина Сіроштан, в.о. начальника обл.управління охорони здоров`я 

Я не порушила жодного нормативного документа, є положення від ХОДА про контроль управління охорони здоров’я над медичними закладами. Яка проблема запустити спеціаліста і дати медичну документацію, я готова сама проаналізувати 1000 історій, взявши 3 спеціаліста, яrщо я не права, я під камерами прийду під диспансер і вибачусь перед Денисом Ігоревичем і медичними працівниками.

Денис Скорий, директор Харківського обласного онкоцентру

7 комиссий, Галина Николаевна, и Вы говорите, что кто-то не предоставлял документацию, я Dам расскажу – 28 дней назад была комиссия, всю документацию открыли, посмотрели. Вы хоитие статистику, так не вопрос я могу Вам каждый день присылать. А интересует ли Вас вопрос,что Харьковская область на 5 месте с конца по вижившим пациентам по онкологии. А я скажу Вам – этот вопрос не интересует Вас.

А поки гучні дискусії тривають, умови в яких лікуються пацієнти онкоцентру залишаються жахливими. Вислухавши всі сторони конфлікту, Ірина Сисоєнко закликала втрутитися у ситуацію губернатора Харківщини Юлію Світличну.

Ірина Клименко