Майже 11 годин у Київському райсуді Харкова вирішували, чи взяти під варту Геннадія Дронова (відео)

42 дні без права внесення застави. Міру запобіжного заходу Геннадію Дронову, другому учаснику смертельної ДТП на Сумській, в Київському райсуді Харкова напередодні обирали більше 10 годин. Доводи обвинувачення суддя порахувала переконливішими. Тим часом, сам Дронов говорить, що готовий дійти до Європейського суду з прав людини, щоб оскаржити несправедливе, на його думку, рішення.

дронова арештували

У судовій залі Київського райсуду Харкова – яблуку ніде впасти. Медійників більше ніж безпосередніх учасників судового засідання. Геннадій Дронов прийшов разом зі своїм адвокатом. Підозру водієві Туарега вручили напередодні. Слідчі заявляють – змінили статус Дронова у справі зі свідка на підозрюваного – після проведення експертиз та збору показів свідків. За версією прокуратури, Дронов розпочав рух на перехресті на жовтий сигнал світлофора та не впевнився в безпечності маневру

Максим Блохін, начальник відділу прокуратури Харківської області

Перед початком руху Дронов не переконався в безпеці своїх дій, проявив неуважність, своєчасно не виявив небезпеку у вигляді автомобіля Лексус під керуванням Зайцевої, яка рухалась по площі Конституції з боку вул. Короленка у напрямку вулиці Сумської. е вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного заходу і внаслідок чого сталося зіткнення.

Адвокат Геннадія Дронова просить суддю запросити до зали свідка – пасажирку Туарега, яка, вважає адвокат, могла б спростувати доводи обвинувачення. А коли суддя Наталія Єфіменко не задовольнила клопотання, адвокат заявив про відвід судді через її упередженість.

Сергій Перепелиця, адвокат Геннадія Дронова

Тому що є сумніви у неупередженості судді, тому і було заявлено дане клопотання. Оскільки ми були позбавлені свого права на доведення доказу своєї позиції

Після години в нарадчій кімнаті вже інший суддя, Світлана Шмадченко, так і не задовольнила відвід судді.

Світлана Шмадченко, суддя

Вказані в заяві підстави відводу не відповідають вимогам ст. 75 КПК України. На підставі викладеної, керуючись ст. 75, 80, 81 КПК України, ухвалив – заяву адвоката Перепелиці Сергія Івановича про відвід слідчого судді Київського районного суду міста Харкова Єфименко залишити без змін.

Засідання знову продовжилось з суддею Єфіменко. Прокурори вимагали для Геннадія Дронова міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Мовляв, йдеться про тяжки злочин,а Дронов імітує погіршення стану здоров’я, відмовляєттся від участі в слідчих діях та може втекти.

Позиція адвоката — має бути обраний запобіжний захід, не пов’язаний із обмеженням волі. Захисник каже, що Дронов не переховувався від слідства, його просто не викликали і в справі немає жодної повістки його підзахисному. Правник наполягає, що водій Таурега не порушував ПДД, тож його провини у ДТП та загибелі людей немає. Про це каже і сам підозрюваний.

Геннадій Дронов, підозрюваний

Я не собираюсь нигде скрываться, я не собираюсь мешать следствию, не собираюсь влиять на кого-то. Я законнопослушный гражданин, У меня нет нарушений. Я полностью согласен сотрудничать со следствием.

Суддя була у нарадчій кімнаті 4 години. Та позиція сторони захисту була відхилена, Геннадію Дронову обрали запобіжний захід у вигляді триманні під вартою строком на 42 доби.

Наталія Єфіменко, суддя Київського райсуду м. Харкова

Застосувати запобіжний захід відносно Дронова Геннадія Олексійовича, 11.04.68 року народження запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у СІЗО на 42 дні до 19-го грудня 2017 року включно

Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області

Запобіжний захід обрано тривалістю на 42 доби, тому що у нас є первинний термін розслідування кримінальних проваджень – 2 місяці з моменту реєстрації. От саме до завершення цього терміну і визначено термін тримання під вартою.

Із зали суду Геннадія Дронова вивів конвой. Дронов заявив – буде оскаржувати рішення суду.

Геннадій Дронов, підозрюваний

Обязательно будем подавать апелляцию. Надо будет и до Европейского суда будем добираться, обязательно

Сергій Перепелиця, адвокат Геннадія Дронова

Звісно, дуже прикро, що позиція сторони захисту, яка була озвучена, і на мою думку, була повністю доведена, не була врахована в ухвалі сдідчого судді. Я так і не почув і не побачив в ухвалі слідчого судді чим саме підтверджуються ризики на які зазначав прокурор та слідчий. Тому, звісно, вважаємо дане рішення не об’єктивним і будемо подавати апеляційну скаргу.

Нагадаємо, аварія сталась 18-го жовтня на перехресті вулиці Сумська та провулку Мечнікова, там зіткнулися автомобілі Lexus і Volkswagen Touareg. У результаті зіткнення Лєксус викинуло на пішоходів, які очікували на зелений сигнал світофору. На місці загинули п’ятеро людей, 6-ро постраждали. Одна дівчина від отриманих травм померла через тиждень після аварії у лікарні. Київський райсуд Харкова обрав для водія Лексусу Олени Зайцевої, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів – до 16-го грудня без визначення застави. Водій Туарега Геннадій Дронов до 6-го листопада був у справі свідком.

Діана Корсун, Ірина Гнатюк