Малочисельні села – у територіальні громади

Об’єднати малочисельні села у територіальні громади. Віповідний законопроект розробляють у Міністерстві регіонального розвитку. Аби обговорити законодавчу новацію та внести до неї свої прозиції, до Одеси з’їхались представники Асоціації обласних та районних рад.

 

Об’єднанню – зелене світло. На нараді Всеукраїнської асоціації обласних та районних рад обговорили проект закону “Про об’єднання територіальних громад”. Його створення – ініціатива Міністерства регіонального розвитку та об’єднань органів місцевого самоврядування. Законопроект передбачає – невеликі населені пункти будуть об’єднуватись в єдину громаду. Вона матиме свої органи виконавчої влади та власний бюджет. Ухвалення такого закону, переконаний Президент асоціації Сергій Чернов, сприятиме розвитку села. За його словами, за роки незалежності України кількість сільського населення зменшилась на два з половиною мільйони чоловік. Натомість, сільських рад побільшало на тисячу.

Сергій Чернов, президент Української асоціації районних і обласних рад

Нужно пойти по пути укрупнения этих территориальных громад. С тем, чтоб вновь созданные громады – это только добровольно, я подчеркиваю – имели достаточный бюджет для выполнения своих полномочий.

Об’єднувати малі населені пункти пропонують навколо одного з більшим населенням. Його рада і головуватиме у новоствореній громаді. Проводитимуть об’єднання, підкреслюють розробники, тільки за згодою місцевих мешканців.

В’ячеслав Канівець, заступник директора Департаменту місцевого самоврядування Міністерства регіонального розвитку

Ми пропонуємо прописати в проекті закону, що рішення про об’єднання приймає рада. Якщо ж громада не погоджується, то існують громадські ініціативи, в тому числі й референдум.

Законопроект варто допрацьовувати, зауважують члени Асоціації. Зокрема, у ньому не прописаний механізм виходу з об’єднання територіальних громад. Але необхідність реформування визнають. Головне, кажуть, аби законодавці врахували побажання голів районних та сільських рад.

Олександр Качний, голова Київської облради

Безумовно, сам закон на часі, він потрібен. Повинна бути територіально-адміністративна реформа. Без сумніву, вона повинна проходити разом з реформою органів місцевого самоврядування. Тут ми повинні вийти вперед, щоб вирішити різні болючі питання.

Урядовці з Міністерства регіонального розвитку запевнили – зауваження членів Асоціації передадуть до робочої групи, яка наразі працює над вдосконаленням законопроекту.

 

Анастасія Горєлкіна