Лицарські бої в Олексіївській фортеці. У Первомайському відбувся етнофестиваль (відео)

Лицарські бої, виступи фольклорних колективів та рукоділля народних майстрів. Вихідними у Первомайському районі вперше відбувся етнофестиваль “Олексіївська фортеця”. Свято з українським колоритом зібрало кілька тисяч відвідувачів та учасників.

 

Вихідними селище Олексіївка перетворилось на осередок національного колориту та лицарських чеснот. Там пройшов перший етнофестиваль “Олексіївська фортеця”. У цьому місці фортецю побудували у вісімнадцятому столітті для захисту від набігів татар і турків. Етнічне свято приурочили до річниці з дня побудови укріплення.

Віктор Намчук, голова Первомайської РДА

280 років тому будувалась Українська оборонна лінія. Туди входило 18 фортець, в тому числі і Олексіївська фортеця.

Брязкіт мечей та бойвий дух. У центрі уваги – лицарські бої. Свої вміння вправно володіти мечем показали учасники клубів історичної реконструкції з різних куточків України, а також з Білорусі, Росії та Молдови. Змагались за звання кращого лицаря.

На інших подивитись та себе показати. На фестивалі сільради Первомайського району представили свою культуру та творчі здобутки. Майстри та майстрині хизувались власноруч зробленим посудом, кумедними фігурками з соломи та фірмовими стравами. Презентації робили в національному колориті, з піснями та традиційним караваєм.

У перший день свята до Олексіївської фортеці завітали пять тисяч гостей. Організатори сподіваються, що фестиваль стане щорічним.

 

Анастасія Горєлкіна