Лицарські бої, театралізовані вистави, народні пісні та танці – на Первомайщині відбувся етно-фестиваль "Олексіївська фортеця"

Не гірше за Печенізьке Поле вихідними відгуляли у Первомайську. Лицарські бої, театралізовані вистави народні пісні та танці. Усе це присвячено етно-фестивалю “Олексіївська фортеця”.

 

На вихідні в Середньовіччя! До Олексіївської фортеці на вікенд з’їхалися гості з різних куточків України та інших держав. Народний колорит і фольклорні колективи та театралізовані вистави, у яких брали участь усі бажаючи, були на розігріві, кульмінацією свята запланували справжні лицарські бої. Учасники були одягнуті у класичні середньовічні костюми, а східні бійці – одягали ірландські обладунки.

Андрій, учасник лицарського турніру

Мой доспех – это доспех пехотинца 14 века европейского. Тот шлем, который был на мне – это конный шлем, но в пехотных шлемах опасно воевать. Они открыты, у них нет забрала. И лицо жалко и голову жалко.

Проте, замість лязкіту заліза дехто обрав тихий український колорит – хтось затримався біля фольклорних колективів, а хтось замилувався витворами майстринь-вишивальниць.

Галина Демидчук, вишивальниця

Ну, например вот такой рушник можна за тиждень вишить. Картину місяця два надо шити.

Свято просто неба на фортеці – не єдиний крок у популяризації Олексіївської історичної пам’ятки як туристичного об’єкта. В найближчі роки в Первомайську плануть облаштувати музей. Головними експонатами – стануть речі, знайдені на території укріплення, також планується розробити туристичні маршрути, зазначив голова Первоймайської райдержадміністрації Віктор Намчук.

Віктор Намчук, голова Первомайської РДА

Сьогодні, я вважаю, свято дійсно на радість людям, людям Первомайщини і не тільки Первомайщини. Сюди з’їхалися люди з Черкас, Чернігова – це дуже приємно.

Керівництво області пообіцяло, що наступного року фестиваль отримає статус обласного. Це дозволить провести захід з великим розмахом і великою кількістю залучених коштів. А у вечері на головній сцені фестивалю виступили зірки українського шоу-бізнесу : Гайтана та Танок на Майдані Конго.

 

Світлана Слободян