"Людський фактор" – найчастіша причина пожеж в лісах

Ще з десяток днів спека буде панувати у більшості областей України. Метеорологи б’ють на сполох – температурний режим наближається до стихійно-небезпечного.

На сьогодняшньорму урядовому засіданні вирішували як захистити ліси від вогню. Мовляв – ризик загорянь високий всюди – І в лісах, і в степу, і в гірському Криму. Наразі, під Ялтою вогонь приборкали , проте  два з половиною гектари лісу вигоріли вщент. Причина – людський фактор. До речі, саме через необачність та пустощі людей найчастіше і трапляються лісові пожежі.

Микола Азаров прем’єр-міністр України
А знаєте в чому причина? Двоє парубків зі Львівщини, як вони пояснили в міліції, милувалися, як горить трава у високогірному важкодоступному лісі. У 38 років не розуміти, чим така «краса» закінчиться – це просто шок

Аби вберегти ліс від вогню урядовою постановою вже заборонили вхід та в’їзд до лісів, лісосмуг, гаїв тощо.Особиста відповідальність – на керівниках місцевих адміністрації та установ, що їм належать лісосмуги. Також міністерствам надзвичайників, правоохоронців , обронному відомству, облдержадміністраціям , а також Дежагенству лісового господарства наказали подбати про   протипожежні смуги та  запаси засобів гасіння тощо. Потенційно небезпечні території мають партрулюватись , під’їзди і підходи до водоймищта  пожежних резервуарів – розчищені. Діяти на випередження, певні в уряді, варто і у справі допомоги українцям, здоров’ю яких спека , насамперед,  загрожує. Йдеться про людей поважного віку та тих, які поетрпають від хронічних хвороб. За умов, коли температурні показники б’ють рекорди, очільник уряду звернувся до медиків з проханням , аби ті виявили увагу до небайдужість до людей – обійти та зателефонували , так званій” групі ризику”

А от чиновники, з вини яких зараз в містах є перебої з гарячою водою, від прем’єра прохань сьогодні до дочекались , отримавши , як-то кажуть, останнє попередження.
Микола Азаров прем’єр-міністр України
Крім того, ви знаєте, що ми поставили завдання раз і назавжди ліквідувати такий абсурд для цивілізованої держави, як вода за графіком, гаряча вода на свята і так далі. Це велика робота, але відкладати її не можна. Цій проблемі ми присвятимо спеціальне засідання Уряду ближчим часом

Неприпустимою Азаров вважає ситуацію, коли десятки тисяч людей стають заручниками чвар між міністерствами та приватними компаніями у суперечках на кшталт узгодження компенсації різниці у тарифах. До речі, персональної відповідальності не уникнути ані чиновники, які досі не навчились господарювати, ані очільники приватних структур, що нехтують інтересами населення.