Лісові пожежі несуть українській економіці суттєві втрати

7,5 мільйонів гривень на добу. Лісові пожежі несуть українській економіці суттєві втрати. За даними Департаменту пожежної безпеки України протягом літа лісових пожеж ставалося по 5-10 на день. Винуватці – спекотна погода, сильні пориви вітру і необережне користування вогнем. Харківська область не виключення – через спеку стан пожежної небезпеки в лісових насадженнях досягає критичної точки.

 

Основна причина- порушення правил пожежної безпеки населенням та відпочиваючими під час відвідування лісових масивів. За словами начальника обласного управління лісового господарства Сергія Мусієнка, відповідні заходи вживаються.

Сергій Мусієнко, начальник облуправління лісового господарства

Для забезпечення потреб пожежогасіння в підпорядкованих лісових насадженнях облаштовано 125 площадок для забору води та штучних водойм. В поточному році облаштовано додатково 5 водозаборів.

Лісогосподарськими підприємствами також організований комплекс профілактичних протипожежних заходів. Забезпечено роботу диспечерсько-сторожової служби.

Сергій Мусієнко, начальник облуправління лісового господарства

Організовано роботу 36 спеціалізованих пожежних станцій, у складі яких утримується 52 пожежних автомобіля, 5 лісопожежних модулів, робота лісових пожежних станцій здійснюється у відповідності до регламентації роботи пожежогасіння.

Незважаючи на проведені заходи, протягом поточного року в підпорядкованих лісових насадженнях виявлено 169 лісових пожеж. Під час гасіння жоден працівник на щастя не постраждав.

 

Юлія Поколодна