Лікувати сколіоз на Харківщині стало доступніше (відео)

kharkivoda.gov.ua

Із об’єкту знущань однокласників стати тією, ким захоплюються. У Харкові проведені перші операції, заплановані обласною програмою лікування сколіозу. Як кажуть лікарі, дві дівчинки зі Зміївського та Лозівського районів тепер можуть стати повноцінними членами суспільства.

 

Пацієнткам Інституту імені професора Сітенка, які перенесли операцію на хребті- по чотирнадцять років. Дівчатка розповідають: через сколіоз у школі з них весь час сміялися однокласними. Іра каже, операція як шлях для лікування сколіозу її лякала.

Іра Пущенко, пацієнтка Інституту патології хребта і суглобів ім. проф. Сітенка

Думала, можно как- то зарядкой или другими способами вылечить. Страшно было.

Залежно від вартості імплантатів, зроблених за кордоном із дорогих матеріалів, операція може коштувати до сорока тисяч гривень плюс ліки під час хірургічного втручання та в післяопераційний період. Батьки дівчаток певні: без благодійної допомоги операцію на хребті лікарі навряд чи змогли б провести, а хвороба ж швидко прогресує.

Надія Кириченко, мама Іри

Вопрос операции рассматривался, но в какие сроки мы б сделали это- неизвестно. Хотя нам сказали, что сроки должны быть кратчайшие.

Олександр Барков, науковий співробітник відділу інструментальної та малоінвазивної хірургії хребта

Здесь мы видим величина деформации 50 градусов. Посмотрим на этот снимок- фактически полная коррекция. Конструкции- это конструкции фирмы Страйкер американского производства.

Виробники металоконструкцій зробили благодійний внесок в започатковану програму боротьби зі сколіозом і подарували інституту шість наборів для лікування дітей, – повідомили в обладміністрації. Тож завдяки соціально відповідальним бізнесменам цьогоріч шість дітей пройдуть безкоштовне лікування. Інститут патологій хребата та суглобів та Науково-дослідний інститут протезування підписали договір про співпрацю в лікуванні хворих на сколіоз. Таким чином вибудовується цілісний підхід до розв’язання цієї проблеми, певні в обладміністрації.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Тільки в Харкові, напевне, лише 3 фахівці, які можуть проводити оперативне лікування хворих на сколіоз фахово. Сюди приїздять хворі з цілої України, і з Росії, і з усюди. А ми, маючи таку базу, повинні зв’язати це в єдине ціле.

Уже другого дня після операції хворі повинні рухатися та вставати з ліжка, кажуть лікарі.

Люба Васильченко, пацієнтка Інституту патології хребта і суглобів ім. проф. Сітенка

Вставать тяжело было, я с кровати вставала.

Андрій Мезенцев, провідний науковий співробітник відділу малоінвазивної та інструментальної хірургії хребта

Через 10 дней при нормальном течении послеоперационного процесса, хорошем заживлении раны, выписка домой. Через 20 дней мы разрешаемплавать в бассейне. Через год – контактные игры- баскетбол, волейбол. На море- и все прочее.

Як каже Ігор Шурма, наступного року в Харкові буде прооперовано тридцять п’ять дітей, хворих на сколіоз. Операція для них буде безкоштовною.

 

Світлана Маренич