Київський район Харкова – в трійці міських лідерів за кількістю топонімічних назв, що підпадають під закон про декомунізацію

Київській район Харкова, один з 3-х, де найбільша кількість вулиць та провулків, усього 23, назви яких підлягають зміні. Йдеться про історичний центр Харкові, тож дискусія під час громадських слухань видалась палкою.

Перелік об’єктів топоніміки у Київському районі, що підлягають перейменуванню – 23. Це вулиці та провулки в історичному центрі Харкова. 10 з них отримають первісні історично-усталені найменування, 7  отримають нові, решта вулиць носитимуть ім’я видатних осіб. Запропоновані варіанти заміни одразу викликали чимало запитань у жителів району.

Харків’янка

У меня такой вопрос, когда сейчас было сказано, что жители улицы Мельникова сами попросили переименовать. Мы сегодня рассматриваем закон о декомунизации. Улица Мельникова никакого отношения к декомунизации не имеет. Мельников умер еще в 19 веке, до появления Ленина. Какое отношение к переименованию улица Мельникова может иметь?

Претензії людей стосувалися вулиць Фрунзе, яку перейменують на Політехнічну і Артема, яку топонімічна комісія пропонує змінити на ім’я видатного харків’янина-вченого Багалія.

Харків’янин

Будет совершенно не логично, если улицу Фрунзе, на которой стоит здание фактически сделанное по его эскизам, улица, которая помнит его шаги, будет называться Политехнической. И совершенно, не имеющая к его судьбе улица Артема никакого отношения, улица Артема приобретет это название. Я предлагаю исправить эту ошибку.

Були й такі, які виступили проти перейменувань усіх вулиць Київського району, мовляв не на часі. Кошти можна розподілити ефективніше: допомогу переселенцям, пораненим військовим, на “соціалку” врешті-решт, обурювався дехто.

Харків’янин

Что написано в законе Украины про декомунизацию: если территориальная громада не соберется и не переименует в установленный срок, то мы это сделаем сами. Я задаю вопрос: декларируется до сих пор у них, что мы идем в демократическое общество, что у нас децентрализация. Что общего этот закон имеет с децентрализацией, с правом территориальной громады самим решать, как называть улицы?

Натоміст,ь члени робочої групи попереджають, громада має ухвалити рішення у рамках чинного законодавства.

Ольга Багалій, член робочої групи з виконання закону про декомунізацію

Вот допустим в списке пропустили улицу Красина не рассмотрели. вот есть список осиб, которые подпадают под декомунизацию – это составил институт национальной памяти. Это официальный документ.посмотрите на его толщину. И тут есть Красин, значит мы ссылаясь на этот документ, подаем обращение к губернатору или в институт национальной памяти. И так по каждой улице даже, если Харьковская громада будет возражать.

21-го листопада спливає піврічний строк, що давався міськраді на перейменування об’єктів топонімікі. Якщо до цього моменту громада не визначиться, повноваження на зміну назв переходять до губернатора. У разі проблем на обласному рівні, останнє слово матиме Національній інститут пам’яті.

Вікторія Котова