Курців на вулицях поменшало – харків’яни (відео)

“Тютюн – загроза для розвитку” – під таким гаслом цього року проходить Всесвітній день без тютюну.Традиційно,в останній день червня, уже протягом 30-ти років Всесвітня організація охорони здоров’я закликає курців позбавитись шкідливої звички. Чи стали хк харків’яни свідоміше ставитись до свого здоров’я, з’ясувла Юлія Котелевська.
лломают сигарету

Перший раз спробував палити у 10 років, – згадує 18-річний Юрій. Цигаркою його пригостили старші друзі. Проте юнацька цікавість не перетворилась на згубну звичку. До курців хлопець ставиться з розумінням, якщо їхнє захоплення не заважає оточуючим.

Юрій – студент

Я никогда в жизни не курил, ну конечно же, как и все, пробовал, но лично для меня это противно и не приятно. Я считаю, что это очень вредно и не вижу от этого никакого смысла. То есть, никакой пользы или каких то плюсов я от этого не вижу. Я считаю, что это конечно выбор каждого человека. Но если он всё таки выбрал, что он будет курить, то он не должен мешать этим другим и чтобы не было никакого дискомфорта для других.

А ось харків’янка Ліна, як не намагалася кинути палити? все марно. Мовляв, для неї це спосіб заспокоїтися, бути у вирі подій, а ще вона побоюється, що відмова від тютюну може стати причиною зайвої ваги.

Ліна Миронова, харків’янка

Паління – це, звичайно, погана звичка, дуже згубна звичка. Нажаль вона прийшла до мене в студентські роки. І я, як той Марк Твен, сотні разів намагалася кинути палити і думала, що це легко і сотні разів виявлялося, що це дуже важко.

За статистикою Dсесвітньої організації охорони здоров’я щорічно понад 6млн. людей вмирають від пов’язаного з тютюнопалінням інфаркту міокарда, інсульту, раку, хвороби легенів і інших хвороб. А ще понад 600 тис. – вмирають від пасивного куріння. Задля того, щоб привернути увагу до тютюнової епідемії та її смертельних наслідків, у 1987-му році було засновано Всесвітній день боротьби із палінням.

Артем – студент

Ну это очень правильно, что есть такие дни. Я отношусь к курению плохо. конечно бывали такие случаи, когда в каких – то компаниях немного пробовал, но а так я против всего этого. Это очень плохо влияет на здоровье. У меня родители не курят и поэтому, скажем, у меня особой тяги к курению нет.И это очень хорошо, что сделали так, что запрещают курить в общественных местах.

Завдяки забороні паління в громадських місцях, на вулицях міста курців поменшало, вважають харків’яни. До того ж, нині модно займатися спортом та вести здоровий спосіб життя.

Сергій – харків’янин

Это не моё, тоесть поэтому я даже не пробовал и никогда не просил и желания не возникало. Мне так хорошо. И нет ничего интересного в этом. Надо сказать: “Бросьте курить ребята! Это всё никак не поможет вашему здоровью. Потратьте деньги на что – нибудь другое – на мороженное своей девушке и всё”.

Утім, загалом в Україні, свідчить офіційна статистика, ситуація з тютюнопалінням залишається складною. Так, за даними Міністерства здоров’я, палить близько 11,5 млн. громадян, близько 80% з них – чоловіки. А приблизно третина населення у віці від 18-ти до 25-ти років є постійними курцями.

Юлія Котелевська