Купувати проти туберкульозні вакцини БЦЖ для новонароджених батькам не доведеться, – певні обласні чиновники

Наразі в пологових будинках є понад п”ятнадцять тисяч вакцин. І коли їх використовувати тільки для новонароджених, то це поки достатньо. Та щоб питання не виникало надалі, слід відновити вітчизняне виробництво вакцин.

Вакцину БЦЖ данського виробництва наразі санітарні лікарі розподіляють у пологових будинках, – повідомили в санепідстанції. Тож новонародженим щеплення проводитимуться. Та, крім вакцинації, за нормативно- правовою базою, має проводитися ще й ревакцинація. У сім і дванадцять років, – каже заступник губернатора Ігор Шурма. Тож число доз вакцини, що її використовують, треба помножити на три. До того ж, данська вакцина набагато дорожча за російську.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Якщо російська коштує від однієї гривні п”яти копійок до гривні- дванадцяти, то датська- 16, 5 гривні 1 вакцина. Те, що відбувається на ринку вакцин, говорить про те, що в Україні ніхто не хоче системно працювати над вирішенням цієї проблеми.

Процент забезпечення вакциною з урахуванням щеплення новонароджених та ревакцинації школярів наразі- десять відсотків, – інформують в обладмністрації. Надалі очікується наступне надходження вакцини, придбаної за гроші з державного бюджету.

Отримувач – Харківська обласна СЕС

За останніми даними сайту Міністерства охорони здоров”я, вакцина БЦЖ надходить на склади усіх обласних СЕС і звідти розподіляється по лікувально-профілактичних закладах регіонів. Тобто найближчими днями вона буде в усіх поліклініках та інших лікувально-профілактичних закладах міст. Щодо кількості, то датської вакцини Харківська область має отримати понад двадцять дві тисячі доз, а російської – тисячу двісті.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Мені незрозуміло, чому в періоді 2005- 2010 років цей завод просто загнали під паркет. Ті, хто називався державною владою. Перестали закуповувати вакцину, яка роками випускалася, і підтримувати вітчизняного виробника. Звичайно, проблеми по якості є, але вони є і у датської, і в французької.

Рано чи пізно в державі мають знайтись люди, які вкладуть гроші в науково- дослідну базу, що є в Харкові, і у виробництво вакцин, – каже Ігор Шурма. Ми маємо прийти до випуску вітчизняної вакцини, або визнати, що ми неспроможні.

Світлана Маренич.