Купальний сезон у розпалі, рятувальники нагадують про поведінку на воді

Купальний сезон у розпалі: у річках області вже втопилося 37 чоловік, та одна – дитина. Харківські рятувальники вирішили нагадати відпочиваючим про поведінку на воді.

 

Наталя працює рятівником вже 8 років. Кожні 2 години виходить на човні на воду і оглядає акваторію пляжу. А у перервах з мегафоном у руках стоїть на вежі і проводить бесіди з відпочивальниками з приводу безпеки на воді. Пости рятувальників укомплектовані всім необхідним: човни, круги, жилети, біноклі. Дівчина пригадує – за 8 років роботи траплялося різне.

Наталя Курцова, матрос рятівник

В основном несчастные случаи на воде происходят из-за того, что отдыхающиее находятся в воде в нетрезвом состоянии или иногда не следят за своими маленькими детьми.

Також на пляжі працює медичний кабінет. У стаціонарних рятувальних постах медики чергують постійно – без вихідних. В день до них звертається не більше двох чоловік. Але все одно для надання невідкладної допомоги у медпункті є все – бинти, вата, перекис водню, апарат для вимірювання тиску, і різні пігулки.

Ольга Пономаренко, медпрацівник

Людям можем оказать помощь любому кто обратится. Потому что не только те кто отдыхает на Александре, а вокруг на пляже, оказать можем впринципе любому. И обращаются разные: и травмы бывают, и порезы,укусы насекомых бывают.

Для якісної роботи рятівників пункти необхідно постійно оновлювати, і додавати нового обладнання.

Володимир Щитов, заступник начальника головного управління з надзвичайних ситуацій

Те вложения, которые делаются, скажем для создания того минимального оборудования, оно ж работает на последующие года. Каждый год единственные затраты которые требуются в основном на обстеження пляжа водной части это ежегодно и подготовка матроса рятівника.

На сьогоднішній день 25 пляжів Харкова та області відповідають нормам безпечного відпочинку на річці. Відвідувати решту водойм рятувальники не рекомендують.

 

Світлана Слободян