Кукурудза на першому місці по врожайності на Харківщині

Цариця полів часів Микити Хрущова і в ХХІ сторіччі почувається добре. Половина зерна, що виробляється в Україні – це кукурудза. Сьогодні вона займає перше місце по врожайності серед зернових культур і на Харківщині. І це, за словами заступника міністра аграрної політики Миколи Безуглого, далеко не межа.

 

Кукурудза вимагає додаткової уваги, а особливо її сушка та зберігання, на відміну від зерна колосових культур. За словами Миколи Безуглого, з 22 мільйонів тонн зерна, які Україна експортувала в минулому році, 14 мільйонів тонн склала кукурудза. На цей рік планують зібрати близько 20 мільйонів тонн зерна з них близько двох третин також кукурудза.

Микола Безуглий, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства

Я думаю, що 400 гектарів кукурудзи на Харківщині це ще не максимальні значення.

Цьогоріч на Харківщині у середньому розраховували зібрати з одного гектару близько 25 центнерів зерна. Скорочення кількості збору врожаю в цьому році пов’язують з кліматичними умовами. Найбільше постраждали посіви озимих культур.

Микола Безуглий, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства

Обсяги пересіву трохи менші близько 20% було пересіяно озимих культур. Виходячи з можливості бюджету,  була запропонована допомога в обсязі 300 мільйонів гривень з компенсацією на 150 гривень на гектар.

Більше половини врожаю планують отримати з кукурудзи. За словами, Миколи Безуглого, її посіви в Україні за останні два роки збільшилися. Наразі вона займає перше місце по врожайності і по валовому виробництву.

 

Світлана Слободян