Кримінальна репресія хабарників посилюється

Корупціонерів останнім часом судять частіше. Тридцять вісім кримінальних справ стосовно понад сорока посадовців – хапуг в області розглянуто минулоріч. Це на сорок відсотків більше, ніж раніше, -повідомляє обласна прокуратура. На лаву підсудних потрапили двадцять сім хабарників, а також десять посадовців, які зловживали службовим становищем та перевищували повноваження.

Серед корупційних кримінальних справ є оборудки із землею, – кажуть у прокуратурі . Як повідомив заступник прокурора Харківської області Олег Анпілогов, п *ять років за ґратами і три роки заборони на обіймання керівних посад дістав за вироком суду нечволодівський сільський голова.

Олег Анпілогов, заступник прокурора Харківської області

Приговором Апеляционного суда Харьковской области был признан виновным по части второй 368 статьи – “взятка” – 500 долларов США и 4 тысячи гривен за способствование в выделении земельного участка размером полгектара в деревне Нечволодовка Купянского района бывший нечволодовский сельский голова.

Колишній гендиректор Харківського авіазаводу Павло Науменко має відшкодувати сорок мільйонів гривень збитків, завданих державі під час роботи на держпідприємстві. Прокуратура подала цивільний позов з цього приводу, – каже Олег Анпілогов. З його слів, наразі колишній гендиректор ХАЗу намагається довести в апеляційній інстанції, що десять років з конфіскацією майна – то надто суворе покарання за його дії, визнані судом як привласнення та розтрата чужого майна в особливо великих розмірах і підробка службових документів.

Олег Анпілогов, заступник прокурора Харківської області

Мы реагировать на приговор не будем путем внесения апелляционных жалоб. И в апелляционной инстанции будем отстаивать свою правовую позицию по этому уголовному делу.

Прокуратура надалі ефективніше реагуватиме на неправосудні рішення у судах, бо в обласній прокуратурі створено управління підтримання державного обвинувачення, – розповів Олег Анпілогов. Минулоріч Апеляційним судом області за апеляціями прокурорів переглянуто вироки стосовно понад чотириста сімдесяти осіб.

Світлана Маренич