"Крепче стали" – книга у подарунок до Дня будівельника (відео)

“Крепче стали” – таку назву має книга, що містить на сторінках імена будівельників, зокрема, харківської телевежі. Її було презентовано сьогодні – напередодні дня будівельників. Видання присвячене історії будівельної компанії, що зводила майбутні візитівки Харкова.

 

Історії унікальних будівництв минулого століття та сьогодення будівельників. До сорокап’ятиріччя однієї з будівельних компаній Харкова у першій столиці видали книгу “Крепче стали”. У ній – історія компанії очима її робітників. Один з авторів книги Том Шорко у будівництві працює шістдесят років. Він над книгою працював вперше у житті та отримав від роботи неабияке задоволення. Зустрічі з колегами та цікаві історії з їхнього життя надовго закарбувались у пам’яті.

Том Шорко, один з авторів книги “Крепче стали”

Запомнились? Конечно встречи со всеми учасниками книги. Мы со всеми встречались, брали интервью в неформальной обстановке. Это каждый раз было приятно.

П’ять авторів працювали над книгою два роки. Відбирали цікаві історії з життя сучасників та вивчали будівельні технології минулого. Вони, кажуть керівники компані-ювіляра, зацікавлять не лише фахівців.

Сергій Евель, генеральний директор будівельно-монтажної компанії

Это строительство моста в 1896 году-как это проходило, на лесах, без подьемных кранов, с помощью рычагов. И сейчас – когда у нас есть грузоподъемники по 220 тонн, о которых тогда и мечтать не могли.

Редактор Олена Пірятинець вдруге працює над книгою з будівельної тематики. Розповідає – відчуває себе майже фахівцем з будівництва. Також дізналась багато нового про створення унікальних для свого часу споруд. Зокрема, про будівництво Харківської телевежі.

Олена Пірятинець, редактор серії “Люди и стройки”

Нашли оригинальный способ – способ вертикального монтажа. Тогда конструкции собирали внизу, а потом вертолет на стропах держал конструкции и собирали прямо на весу.

“Крепче сталі” – друге видання про будівельників, проте, каже Олена ПірЯтинець, не остання. Серію автори збирають продовжувати, адже матеріал – невичерпний.

 

Анастасія Горєлкіна