Краснопавлівське водосховище цього року наповнили величезною кількістю чистої води

Воно забезпечує рибою та водою чверть мешканців Харківщини. Краснопавлівське водосховище цього року наповнили величезною кількістю чистої води, аби поліпшити її питні якості. Роботи вже закінчуються, а іхтіологи тим часом досліджують стан рибного середовища. Як велика вода впливає на флору і фауну Краснопавлівського водоймища.

 

Воду почали качати з середини липня. На сьогодні в Краснопавлівське водосховище додали понад 100 мільйонів кубометрів води, за рахунок чого її рівень піднявся на 6,5 метрів.

Юлія Поколодна, кореспондент

Це сприяло покращенню якості води, розвитку кормової бази, у зв’язку з чим відбувається активніший факт розмноження риби.

Держінспектор Харківської рибоохорони, Валентин Оніщенко розповідає, що водосховище поділяється на 10 заток, в кожній з яких ведеться промислова риболовля. Кожного місяця рибалки звітують про дотримання реєстрації вилову та його кількості.

Валентин Оніщенко, державний інспектор Харківської рибоохорони

Органами рыбоохраны осуществляется контроль над всеми промышленными бригадами, которые занимаются промыслом на водоёмах по всей Харьковской области.

Для забезпечення закачування води на перекладній греблі водосховища працювали 2 помпи вдень і вночі, воду в Краснопавлівському водосховищі розбавили дніпровськими хвилями. Місцеві мешканці тут залишаються традиційні – судак, окунь, ліщ, карась і щука. Натомість зарибляють іншими видами.

Руслан Вотка, охоронець Краснопавлівського водосховища

В основном занимаемся запусканием белого амура и толстолоба. Это и промысловая рыба, идёт и хороший прирост. И на нём хорошие заработки получаются не только у нас, но и у тех же промысловиков, которые зарабатывают на нас. Работают официально.

Проте трапляються на воді занадто заощадливі рибалки. Так званим браконьєрам потрібно все та одразу, але на практиці скупий таки сплачує двічі – виходить дорожче.

Іван Григорчук, рибінспектор обласного управління Харківської держрибоохорони

Хватает нарушителей. С начала года, у нас свыше тысячи ста нарушений вскрыто, есть перспектива уголовных дел, мы направили на расмотрение в правоохранительные органы, которые могут вести следствия. Вот, таких дел около десяти. Ущербы колеблются от двух тысяч и до ста девяносто шести тысяч.

Найбільше нелегальним бізнесменам традиційно “шкодить” рибинспекція. Полюють вночі, влаштовують засідки та планові виїзди. Крім того, з листопада минулого року діють зовсім не іграшкові штрафи.

Іван Григорчук, рибінспектор Харківської області

Ну, во-первых, увеличилось разновидность рыбы, которая попадает под таксу. Сюда уже включена уклея, верховодка. Существенно повысились таксы на другие виды рыб, так, к примеру судак, который стоил 51 гривну, теперь 510 гривен за единицу.

Навіть один незаконно спійманий рак обійдеться порушникові у 25 гривень 50 копійок. До 25 вересня цих смачних мешканців водного простору ловити взагалі заборонено : у раків – нерест.

 

Юлія Поколодна