Корисний досвід – медики про "Євро-2012"

До роботи на стадіонах, у фан-зонах і місцях проживання вболівальників залучили 60 тисяч лікарів і 1400 перекладачів. Англійську мову лікарі та медсестри вчили коштом благодійників та місцевих бюджетів. 68 мільйонів гривень держава витратила на нове обладнанння.

Олександр Толстанов – заступник Міністра охорони здоров’я

В приймаючих містах закріплено 12 лікарень, які мали кількість ліжок біля двох тисяч. З урахуванням резерву, який ми передбачали, ця кількість ліжок досягла 10 тисяч. По трасах можливого пересування наших гостей було задіяно 120 центральних і районних лікарень.

Вперше до медиків вболівальники в Україні звернулися ще 7 червня. Станом на ранок 25 червня до медиків звернулося 1144 вболівальники. Госпіталізовано 142 людини. Хворих у загрозливому для життя стані немає. Медики кажуть: ситуація в Україні суттєво не змінилася, хоча зареєстровано інфекційні захворювання та укус собаки.

Анатолій Пономаренко – головний санітарний лікар України

Зареєстровано 22 випадки інфекційних хвороб серед іноземних громадян. Серед яких було 11 випадків гострих кишкових інфекцій, 3 випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій, по 2 випадки скарлатини та вітряної віспи, по 1 випадку кору, вірусного гепатиту, інфекційного монукліозу та малярії. Сумарно 22 випадки. Також вболівальнику з Франції, якого вкусив безпритульний собака, надано медичну допомогу.

До ЄВРО 2012 в Україні створено Координаційний штаб Міністерства охорони здоров*я. До його складу входить оперативний підрозділ. Силами підрозділу додатково створено бригади медицини катастроф. Вони працюють за принципом сортування. Це передбачає, що після попереднього огляду потерпілому дають спеціальну картку. Її колір означає ступінь ураження. Далі – медична допомога на місці або госпіталізація.

Георгій Рощін – директор Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф

 

При всіх ситуаціях, які виникають, у нас була така система, що швидка надає допомогу перша, але при масових заходах ми не можемо забезпечити всіх. Якщо є 50 потерпілих, а є 8 швидких допомог. + 19.21 – 19.29. Якщо такий спосіб буде запроваджений на майбутнє, то можливо спасти максимальну кількість пацієнтів при цьому.

Рівень медичної допомоги під час ЄВРО 2012 оцінили не лише вболівальники з України та з-закордону. Високо оцінили роботу лікарів і представники Всесвітньої організації охорони здоров*я.

Віталій Захаров, Олексій Кальний. Новини, УТР.