Конституційна асамблея взялась за правосуддя

Створена півроку тому, Конституційна асамблея зібралась  вже втрете.  цього разу говорили про українське правосуддя та восьмий розділ Конституції. Зміни до положень цієї частини Закону в Асамблеї вважають пріоритетними

Конкретних поправок до Основного закону Асамблея поки що не має. Однак знає що Конституція точно потребує  змін. Найперше  фахівці взялися за  восьмий розділ –  правосуддя

Марина Ставнійчук , секретар Конституційної асамблеї

є питання розходження, які пов’язані з формуванням Вищої ради Юстиції, є питання, які пов’язані з порядком призначення суддів на суддівські посади. Є питання, які повязані з добором суддівських кадрів. Всі воним будуть предметом детального обговорення.

Нині Конституційна Асамблея вже має напрацювання у цьому напрямку. Зокрема законопроект радника президента Андрія Портнова, щодо посилення гарантії незалежності суддів.  У документі пропонується позбавити Верховну Раду права призначати  і звільняти служителів Феміди. Подібні зміни у восьмому розділі  Конституції в Асамблеї називають пріоритетними, кажуть без них не бути реформам у вітчизняному правосудді. У Венеційській комісії також  вважають судову владу і судоустрій першочерговими завданнями в реформуванні Конституції України.

Томас Маркерт,  Представник Венеціанської комісії

Найбільша проблема, за якою потрібно вносити поправки до Конституції, стосується розділу про судову владу і судоустрій. На жаль, народ в Україні та суспільство не довіряють і не вірять в незалежність судової гілки влади, а в будь-якій країні дуже важливо, щоб суспільство їй вірило.

Нині пропозиції щодо Конституційних змін асамблея разом із міжнародними експертами лише обговорюватиме  та напрацьовуватиме концепцію. Наступного разу планує зібратися у січні-лютому 2013-го.

Леонід Кравчук, голова Конституційної асамблеї

в лютому березні ми можемо вийти на завершення концепції внесення змін до конституції України. А так як питання концепції і питання самих змін  ворни взаєхменопровязані. І не можна їх розділити, то ми будемо паралельно напрацьовувати  і текст , формулювання самих змін до Конституції.
А вже на  початку 14 року  Конституційна асамблея хоче подати проект  Президенту. Схвалити новий варіант суспільно-політичного консенсусу має парламент.  Нагадаємо, указ про  Конституційну асамблею Президент  підписав ще у травні. Її завдання – напрацювати єдиний варіант конституційних змін. До складу дорадчого органу на громадських засадах, тобто без будь-якої оплати, увійшло 95 людей – це науковці, правознавці, судді у відставці, політики та громадські діячі

За матеріалами УТР