Конституційна асамблея – гарантія легітимності внесення змін до головного документу країни та водночас участі громадськості в конституційному процесі

 

Асамблея, згідно з указом Глави держави, має бути сформована до середини травня. Про нагальність  нової інституції сьогодні розповіла Марина Ставнійчук, радник Президента України.

Президент України Віктор Янукович підписав “Указ про концепцію формування Конституційної Асамблеї”. Її основна мета полягає  у розробці пропозицій щодо закону України про внесення змін до Конституції. На цьому наголосила новопризначена голова Координаційної ради, Радник Президента Марина Ставнійчук.  Нова конституційна асамблея має об’єднати всі реформи  в країні –  зауважила радник глави держави і додала Президент схвалив основну концепцію асамблеї з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Марина Ставнійчук, радник Президента України

Підхід, який сьогодні використовується до започаткування конституційного процесу полягає, насамперед, у тому, що він має бути проведений на основі широкої, публічної, відкритої дискусії, яка дасть можливість проведення діалогу між Президентом, парламентом, між фаховим середовищем, представниками громадянського суспільства, щодо основної системи правових, чи політико-правових цінностей майбутнього основного закону щодо змісту і сенсу внесення змін до конституції України.

Радник Президента зауважила, що новостворена Конституційна асамблея не буде політизованою. У її складі буде 100 професійно підготовлених громадян, що мають досвід роботи у державних структурах. Пропозиції ж щодо кандидатур мають вносити депутатські групи та фракції Верховної Ради, а також партії, що отримали суттєву підтримку виборців на останніх загальнонаціональних виборах.