Конфлікт на Первомайщині – місцеві чиновники готові укласти мирову угоду з енергетиками

У Первомайському районі затопило опори ЛЕП. Один суд у місцевої  райдержадміністрації енергетики виграли. Проблемні ставки частков осушили. Проте Первомайська адміністрація подала зустрічний позов на енергетиків із вимогою звільнити незаконно займані земельні ділянки водного фонду

Коли 30  років тому стовпи під лінії електропередач тільки встановлювали , селяни пригадують:  до русла річки лишалася відстань мінімум у 25 м

Володимир Чухлатий, мешканець с. Кашпурівки

Там сухіше було. Бо я мотоциклом їздив і косив там, де колишні стовпи. Проїжджав тєлєжкою  і косив года 2. А як ставок- затопило все.

Лінії електропередач, що проходять територіями  сіл КашпурІвка та Мар’ївка, живлять  газокомпресорну дотискувальну станцію, – розповідають енергетики. На сьогодні стовпи аварійні через тривале підтоплення.  І попри те, що воду зараз частково спущено, ремонтній техніці   під’їхати важко.

Григорій Миргород, заступник технічного директора АК “Харківобленерго”

Оскільки вони  10 років знаходились  у водоймі,  вони потребують заміни.

На  відшкодування збитків  за пошкоджені опори Обленерго подало  позов  проти Первомайської райдержадміністрації на сто двадцять дві тисячі гривень, – каже керівник високовольтних  мереж. Таким рішенням енергетики загнали  керівництво району  в глухий кут, – відповідає йому  заступник голови райдержадміністрації Ірина Бомко. І додає : у процесі вивчення документів з’ясувалося, що в Обленерго немає  держакту на   право постійного користування землею. Тож  розгляд справи  в суді триває.
Ірина Бомко, заступник голови Первомайської РДА

Оспаривать принадлежность данных земель  к землям водного фонда не приходится.Опять же – будет акт на право постоянного  пользования- спасибо за поправку. Но этот документ должнен быть  у Харьковоблэнерго. Об этом гласят 125, 126 главы Земельного кодекса Украины.

Григорій Миргород, заступник технічного директора АК “Харківобленерго”

Як буде таке рішення суду про звільнення земельних ділянок, це призведе до значних матеріальних витрат- порядка 10 мільйонів гривень виконання цих робіт буде коштувати. Для того, щоб перенести трасу повітряної лінії.

А грошей   в енергетиків на перебудову не вистачає. Проте на думку  спостережливих селян , щоб здешевити  роботи , можна  просто скоротити  довжину повітряної лінії, не робити  гак  у три – чотири кілометри. Але всі сторони дійшли висновку:  без державної підтримки  буде важко.

Володимир Чухлатий, мешканець с. Кашпурівки

Якщо держава вsзьметься, допоможе. А де  в сільраді, чи в районі- не  в состояніі забезпечити енерго цю лінію.

На думку районної влади,  питання може бути розв’язане  шляхом укладання мирової угоди. Мовляв, оскільки за актом енергетиків опори необхідно демонтувати, то  цілком можливо перенести їх на десять метрів від берегової лінії або підсипати їх, утворивши умови для безпечного обслуговування. Остаточне рішення за позовом Первомайської райадміністрації  до Обленерго очікується  вже наступного тижня.

Світлана Маренич