Комунальники спробували переконати громадськість, що вода та каналізація мають подорожчати майже відвічі (відео)

Скандування “Ганьба”, сварки та жодних ухвалених рішень. У Харкові відбулись громадські слухання, ініційовані КП “Харківводоканал”, щодо підвищення з наступного року тарифів на централізоване водопостачання та каналізацію. Тарифи хочуть збільшити майже вдвічі. Чи вдалось комунальникам заручитись підтримкою містян, знає Юлія Котелевська.

вода стакан
З наступного року комунальне підприємство “Харківводоканал” планує підняти тарифи на водопостачання та водовідведення майже у два рази. Про це стало відомо з опублікованих, на офіційному сайті водоканалу документів. Для того, щоб відправити нові тарифи на затвердження до Національної комісії, спочатку їх треба погодити з громадою на відкритому обговоренні. Проте, кажуть активісти, з незрозумілих причин людей про такі обговорення належно не інформують.

Євген Лісічник – співзасновник ГО “Харківського антикорупційного центру”

Якби ми не побачили, що будуть сьогодні відкриті слухання, сюди б взагалі ніхто не прийшов би. Якщо б не було анонсу. Воно було на другорядних розділах водоканалу, більше ніхто про це не знав. І вони ось 21-го липня провели відкрите слухання, на якому були присутні лише працівники водоканалу, 10 чоловік і 2 працівники міськради і представник Нацкомісії 
Відкрите слухання з приводу підвищення тарифів розпочалось о 9-й годині ранку та спокійного обговорення не вийшло з самого початку. Активісти були обурені, що підприємство, на їхню думку, працює непрозоро і тарифи на послуги “Харківводоканалу” необгрунтованно завищені. Також людей обурювало і те, що на слуханні не можуть бути присутні усі охочі. На вулиці та у коридорі біля зали засідання було багато людей, які не могли потрапити на громадські обговорення, через брак місця. Присутні вимагали перенесення слухання.
Комунальники ж, в свою чергу, на зауваження щодо порушення норм проведення громадських слухань не реагували та намагалися далі продовжувати обговорення.

Андрій Руденко – заст. Харківського міського голови 

Ещё раз говорю, я не хочу переводить сегодняшнее мероприятие в балаган. Вы сегодня не принимаете тариф, вы сегодня его обсуждаете, вы сегодня выслушаете экономиста, который вам расскажет о тех тенденциях роста и составляющих тарифа, которые мы с вами можем вместе обсудить.А принимается он в НКРЕ и будет принят, может быть, через пол года, когда уже так же не будет интересен никому. По одной простой причине, потому что та заработная плата, которая там стоит, хлор и все остальные составляющие растут в прогрессии. Поэтому ещё раз говорю, чем вы больше затягиваете, тем вы больше убиваете коммунальное предприятие.

Проте обстановка у залі тільки розпалювалася. Присутні кричали “Ганьба”, та вмикали сирену. Не одноразово для врегулювання обстановки залучали і правоохоронців.

Головною вимогою активістів та громади було залучення саме простих харків’ян до прийняття подібних рішень.

Дмитро Марінін – громадський діяч, екс-депутат міськради

Они пытаются протащить эти все, так называемые, слушания во преки всем законам, как это обычно делалось в Харькове.Мы хотим это прекратить, этот безпредел. Чтоб харьковчане не узнавали, что им подняли тарифы с квитанций, что бы они видели это раньше и могли на это повлиять, могли это обсуждать, что бы их слышали

Засідання продовжувалося майже три години. Та за словами активістів, вважати його таким, що відбулося, не можна.

Ігор Черняк – заст. голови правління ГО «Харківський антикорупційний центр», депутат Харківської міськради

Если это будет оформлено в протокол и на основании этого протокола будет сделано представление и будут утверждены новые тарифы, то мы будем эти тарифы обжаловать и добиваmься в суде их отмены. Потому что нарушение в процедуре обсуждения и принятия тарифов, по нашему мнению, являются  достаточным основанием, чтобы потом в суде это отменить

Представники ж міської влади вважають, що причина проведення обговорення, саме в такій формі, спровокована спеціально і має під собою політичне підгрунття.
Андрій Руденко – заст. Харківського міського голови
Было сегодня не легко, было много политической канвы, но были и конструктивные предложения по работе с тарифами, которые будут естественно учтены в протоколе, и это всё примется к сведению и к работе.
Нагадаємо, що з першого серпня “Харківводоканал” підвищив тарифи. Тепер послуги з централізованого постачання холодної води для громадян коштують 7 грн.77 коп. за 1 куб. м, послуга з централізованого водовідведення – 4 грн. 35 коп. за куб м А вже з початку 2018-го року тарифипланують підвищити майже до 18-ти грн. за водопостачання та до 7,5 грн. за водовідведення.
Юлія Котелевська