Книга з правилами дорожнього руху замість штрафів та покараннь (відео)

Представники ДАІ, регіональної асоціації мотоциклістів та клубу скутеристів намагались запобігти аваріям за участі двоколісного транспорту. Відповідну акцію проводили днями в Харкові.

Співпраця заради безпеки. Тут,  у Банному провулку,  зазвичай збираються любителі двоколісного транспорту Харкова. Нині до них доєднались і ДАІвці. Мета зустрічі –  запобігання аваріям на дорогах. Поговоити було про що. Від початку року на Харківшині сталось більше 80 аварій за участі мотоциклістів та майже сотня зі скутеристами. В таких ДТП загинули  12 людей. ДАІвці кажуть – аварій було б менше, якби кермувальники двоколісних не лише дотримувались Правил дорожнього руху, а й поважали всіх його учасників. Зокрема, шоломи безпеки, що ними буває нехтують водії,  взмозі вберегти їм життя у надзвичайній ситуації на дорозі.

Олег Ніконенко, майор міліції

Саме сьогодні ціль цих заходів не складання адмін протоколів, ні якісь заходи, щоб покарати водіїв, ми будемо проводити роз’яснювальну роботу, звертати вагу на порушення правил дорожнього руху.

Олександр Фурман-завзятий скутерист. Розповідає – тільки-но пригрівають перші весняні соняшні промінчики, з чотирьох колес одразу ж пересідає на два. В сумній статистиці аварій на дорогах  Олександр звинувачує водіїв автівок. Ті, мовляв, до скутеристів ставлять зверхньо, й за повноправних учасників дорожнього руху їх не вважають.

Олександр Фурман, скутерист

Плохо относятся,затирают на дорогах, по этому всегда ездишь со включеным светом, чтобы тебя  было видно.Люди невнимательны, особенно женщины, вот сейчас ехал, она по телефону едит и говорит, о чём она думает?ей всё равно что с боку, что с зади неё,понимаете?Невнимательность водителе нас очень огорчает.

В кермувальників авт протилежна думка. Кажуть – володарі скутерів та мотоциклів часто й без документів на дорогу виїжджають. А про дотримання правил дорожнього руху й говорити годі.

Микола Капуснік, водій

Ну скутера ещё ничего, вот такие быстрые, так  ездят между машинами, и полетели! Смотришь, а его нет вообще.

Аби поїздка не закінчилась трагічно, слід з повагою ставитись до того, хто їде поряд з тобою одним шляхом, – переконували опонентів даївці. За їхніми даними, саме кермувальники двоколісних частіше є винуватцями ДТП. Аби аварій було менше, працівники державтоінспекції штрафами та санкціями обмежуватись не збираються. Роз’яснювальній роботі та налагодженню партнерських стосунків – особлива увага.

Олексій Кулаков