Ключі від авто для людей, які отримали виробничу травму

kharkivoda.gov.ua

Вісімнадцять новеньких авто для людей, які отримали виробничу травму, що призвела до інвалідності. Новоспечені власники авто кажуть, влада на їхні потреби відреагувала оперативно – довго у черзі стояти не довелось.

 

Валентина Лапко пропрацювала сорок років на Плитковому заводі, там і отримала травму. Без власного автомобіля дістатися лікарні чи крамниці було важко. Чекати на автівку довелося недовго, розповіла пані Валентина, за два місяці усі документи були готові. Керувати машиною Валентина Василіївна не вміє, але запевнила – “особистим” водієм для неї буде син.

Валентина Лапко, власниця авто

Мене буде син возити. Син буде мене возити тепер куда я захочу – в больницю, з больниці, за ліками. На відпочинок. Тепер і покупатися зможу на відпочинку. Тепер можно й віддохнути.

Усі автомобілі переобладнані під потреби новоспечених автомобілістів – деякі з них мають повністю ручне керування, розповідає віце губернатор Ігор Шурма. За його словами, по області – потреба в автівках, серед людей, які отримали виробничу травму, майже вирішена.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Сьогодні формально на черзі стоїть 17 людей. Але це не ті люди, які стоять в черзі і фонд не має коштів. Фонд може закупити ці авто, але в міру якихось об’єктивних причин люди відмовилися в цьому році від отримання авто, можливо це пов’язано з матеріальним навантаженням з подальшим їх утриманням.

Усі авто придбали за гроші фонду соціального страхування від нещасних випадків. Середня ціна – шістдесят тисяч гривень. Загалом, протягом грудня до області повинно надійти двадцять вісім машин. На сьогодні харків’янами вже отримано вісімнадцять.

 

Олексій Кулаков