Класична музика для засуджених. У Качанівській виправній колонії молодіжний оркестр

Замість російського репу – світова музична класика. До Качанівської жіночої виправної колонії з концертом молодіжний симфонічний орекстр приїхав.

 

До Качанівської виправної колонії завітав молодіжний симфонічний оркестр “Слобожанський”. Чого очікувати від публіки – бурхливих овацій чи непорозуміння, музики не знають.

Данило, контрабасист

Я даже не знаю чего ожидать отсюда. Думаю все будет позитивно и хорошо.

Митці трохи нервують. Натомість, всесвітньовідомі класичні хіти публіка за гратами сприймає на ура.

Тетяна, скрипалька

Ну встретили тепло очень. Даже не знаю. Но вообще, морально, конечно, чувствуется напряжение.

Засуджена Людмила Михайловська розповідає, раніше слухала виключно реп. Проте цього вечора саме класичний твір змусив дівчину сльозу пустити. Виступами професійних музичних колективів культурне життя в колонії не обмежується.

Людмила Михайловська, засуджена

Мы и поем, и караоке, и концерты делаем с девочками. Конечно, все у нас есть. И танцуем и подтанцовываем.

Є серед засуджених таланти, що за рівнем музичної майстерності, не поступаються професійним музикам. Це засуджена Юлія співає з солістом орекстру, лауреатом безлічі конкурсів. Сама дівчина відмовилась спілкуватись з журналістами. А от керівник оркестру Гаррій Аркушович, розповів, такий талант в колонії став для нього сюрпризом. Керівник музик не відмовився б аби в його колективі була солістка з такими вокальними даними.

Гаррій Аркушович, художній керівник оркестру “Слобожанський”

Она талантливая девочка, видно. У нее очень хороший голос. Немножко, ну как вам сказать, не прикрытый. Она чисто поет, она слышит и вообще это очень… Я бы гордился такой вокалисткой.

Свою подругу та оркестрантів засуджені проводжали оваціями. Музики обіцяли приїхати ще, якщо погода не завадить. Бо ж коли в залі мінусова температура, каже контрабасист Данило, дуже важко струни перебирати.

Данило, контрабасист

Особенно… разве, что холоднее, чем в других помещениях.

Концерт в Качанівській колонії дебютним виступом в місцях позбавлення волі для оркестрантів не став. За словами їх керівника, музики планують з коцертами завітати і до інших виправних закладів регіону. На черзі Курязька колонія.

Павєл Посохов