Хвороби ШКТ та харчі з барвниками та консервантами можуть спричинити алергію

Вона знижує якість життя людини та завдає великих збитків. Йдеться про алергію. І саме в липні, серпні та вересні до медиків нерідко звертаються люди, організм яких не переносить пилок від цвітіння амброзії, лугових трав та бур’яну, – кажуть лікарі. За даними обласного управління охорони здоров’я, приблизно кожний 3-й мешканець планети Земля –алергік, незалежно від віку та національності. Тож 8-ме липня – Всесвітній день боротьби з алергією.

алергия

Уперше зіткнулася із симптомами алергії, коли полетіла минулого року на відпочинок до теплих країн, – розповіла Кристина. Спершу подумала, що це від зміни клімату, харчування, чи то цвітіння рослин, які були там.

Кристина, харків’янка

В этом году, увы, все повторилось. Когда долго пребывала на солнце, кожа покрывается мелкими водянистыми прыщиками. Как крапивница- я читала. Зуд очень сильный. Даже сейчас, если я выхожу в Харькове, по улице пройдусь, – мелкие- их замечаю.

Фотодерматити – захворювання, обумовлені підвищеною чутливістю шкіри до сонячних променів, – говорять алергологи. У народі фотодерматит нерідко називається «алергією на сонце». Тож лікарі радять обмежити контакт із сонцем.

Тетяна Хіміч, гол. спеціаліст з алергології та імунології обл.управління охорони здоров’я 

То есть или ходить в длинной одежде, с длинными рукавами, чтоб контакт с солнцем был минимальным. Другого, к сожалению, никто ничего не придумал. Антигистаминные препараты-симптоматические, немного послабляют симптомы. Но не убирают полностью проблему.

Алергічні реакції нерідко пов’язані із порушеннями роботи шлунково- кишкового тракту, – наголошують лікарі. Мовляв, коли в пацієнта є гастрит, виразкова хвороба, патологія печінки, може виникнути й алергія.

Тетяна Хіміч, гол. спеціаліст з алергології та імунології обл.управління охорони здоров’я 

В частности , фиброгастроскопия. И когда проводим исследования, они говорят: зачем?Ничто не беспокоит. И у меня прекрасный желудок. Но у 95% таких пациентов хотя бы поверхностный гастрит обязательно есть. И мы лечим и аллергию, и патологию ЖКТ.

Неабияке навантаження на організм – і продукти з консервантами, барвниками, підсилювачами смаку, – говорять лікарі. Особливо це стосується дітей.  Та інколи люди приймають алергію за звичайну застуду і не звертаються до алерголога. Між тим розпізнати застуду можна через температуру, слизисті виділення з горла та носа і одужання від антибіотиків, – розповіли лікарі. А для алергії характерні рецидиви.

Вікторія Клименко, зав. кафедри пропедевтики педіатрії и ХНМУ

То, что касается полинозов, одни и те же симптомы повторяются из сезона в сезон, из года в год. Это рецидивирующее течение должно насторожить. Следующий момент- не эффективны антибактериальные препараты. Предупредить хочу: не надо принимать сосудосуживающие капли. Здесь необходима помощь квалифицированных специалистов. Аллерголога, лора, педиатра.

Лікарі попереджають, що саме влітку та на початку осені через пилок рослин у алергіків починаються загострення хвороби.
Вікторія Клименко, зав. кафедри пропедевтики педіатрії и ХНМУ

Те, кто имеет обострение осенью, они должны сейчас уже прийти к доктору, подкорректировать схему базисной терапии. Потому, что эти больные должны во время всего цветения значимого растения получать определенную защитную терапию.

Нині фахівці медуніверситету проводять дослідження в Харкові та області щодо захворюваності на алергію. Проанкетовано понад 10 тис. дітей, -розповіла Вікторія Клименко. Мовляв, виявляються перші клінічні ознаки недуги, аби надалі не допустити інвалідності, щоб алергічний риніт не перетворився в астму. За даними науковців, на Харківщині близько 10-ти % дітей страждають на бронхіальну астму, на алергічний риніт- понад 12%. А всього від алергії страждають близько третини дітей.

Світлана Маренич