Харків’янку, яка захворіла на ботулізм, ввели у медикаментозну кому, щоб захистити клітини мозку

У Харкові зафіксований випадок ботулізму. Дівчина, яку наперододні госпіталізували до міської інфекційної лікарні з діагнозом “ботулізм”, досі перебуває у стабільно важкому стані, – повідомили медики.

бот2

Антитоксин для лікування був доставлений з Києва до лікарні через кілька годин після встановлення діагнозу, – кажуть лікарі. 22-річну потерпілу підключили до апарату штучної вентиляції легенів.

Андрій Бондаренко – професор кафедри інфекційних захворювань ХНМУ

Проводится, скажем так, медикаментозная седация. Для того, чтобы защитить клетки мозга от возможного повреждения токсическими веществами. Уровень сознания мы из-за того, что вводятся лекарственные препараты, мы оценить не можем. А вывести из медикаментозной cедации мы опять же не в состоянии, так как защищаем клетки мозга.

Дівчина купила заражену в’ялену рибу у п’ятницю, 21-го липня, в одному з магазинів міста, та до лікарів звернулась лише через добу після початку захворювання. Правоохоронці перевірили магазин, у якому продавали заражену рибу. Щоправда, за словами продавців, цю партію в’яленої риби продали повністю.  Нині перевіряється постачальник риби. Правоохоронці обіцяють провести рейди і по всім торговим точкам області. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статею, що передбачає відповідальність за  порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Санкція статті –  від 5-ти до 8-ми років позбавленням волі

Ірина Мусієнко – прес-офіцер Шевченківського відділу поліції

По даному факту открыто уголовное производство по статье 325 части 2 уголовного кодекса Украины. Следствие проводится на данный момент – из магазина изъяты документы на рыбу, устанавливается поставщик. Магазин не закрыт на время расследования, он закрыт на время проведения осмотра.

Це вже другий випадок захворювання на ботулізм в області за цей рік. У січні 40-річний чоловік захворів на ботулізм після вживання консервованого м’яса. Зараз лікарі радять не вживати у їжу м’ясні та рибні консерви, якщо їхня упаковка деформована, відмовитись від в’яленої риби. Наголошують: ботулотоксин руйнується за температури 100 градусів, тож перед вживанням консервів їх варто прогрівати протягом півгодини. Перші симптоми ботулізму нагадують отруєння, тож у будь-якому випадку варто звернутися до лікаря. В подальшому у хворого може з’явитися порушення зору, що є однією з найперших ознак ботулізму.

Андрій Бондаренко – професор кафедри інфекційних захворювань ХНМУ

Повреждается нервная система, в первую очередь страдают мышцы, мелкая мускулатура – глаза, то есть любые проявления поражения глазодвигательных нервов – двоение, нарушение чтения мелкого текста, то есть у пациентов возникает патологическая дальнозоркость, то есть вблизи они не видят, вдаль продолжают видеть нормально.

Діана Корсун