Харків’яни пропонують ввести обмеження на продаж алкоголю з 10-ї вечора (відео)

До дітей та підлітків під час літніх канікул- особлива увага. Минулого тижня в Харкові шістнадцятирічний юнак отруївся наркотиками. А в липні у Чугуївському районі отруїлися алкоголем двоє чотирнадцятилітніх хлопців. Загалом протягом півроку задокументовали 24 факти продажу неповнолітнім алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, – повідомили в управлінні превентивної діяльності національної поліції області.

алкоголь

У Харкові кіоски та намети, де продається пиво або слабоалкогольні напої, – чи не на кожному кроці. Спиртне можна придбати в супермаркетах цілодобово, – скаржаться харків’яни і закликають обмежити реалізацію алкоголю. Електронна петиція про обмеження продажу алкоголю з 10-ї вечора до 10-ї ранку була зареєстрована на сайті Харківської міськради ще на початку року і набрала півтори тисячі голосів. Для винесення питання на розгляд міськради цього замало, але достатньо для того аби визнати, що проблема існує і хвилює багатьох городян.

Віра Іванівна, жителька Новобаварського району

Какой-то предел всему. До какого-то определенного времени или даже пусть отпускают не по целым сумкам, а по 1-2 бутылки.

За продаж алкогольних виробів дітям та неповнолітнім передбачено штрафи: для продавців- до 1700 грн., а для підприємців- 6 тис.800грн. та анулювання ліцензії, – розповіли у поліції. Та це не спиняє торгівців. Мовляв, у більшості випадків під час розгляду справ продавці говорять: задля великого виторгу, який збільшує і їхню зарплату, вони не зважають, кому продають горілку чи пиво. А підліткам, які отруїлися в Чугуївському районі , не треба було і до магазину йти. Вони купили горілку у сусіда, – кажуть у поліції.

Юрій Михайлович, ст. інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП

Встановлений громадянин 25 років, відносно нього складений адміністративний протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 180 Кодексу України- доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп”яніння. Неповнолітні передані батькам, з неповнолітніми і батьками проведена профілактична бесіда, щоб в майбутньому уникати таких ситуацій.

Як правило, алкоголь вживають неповнолітні з неповних родин, чи сімей , де батько або мати на заробітках, – кажуть у поліції. Тютюн, алкоголь та наркотики, – то допінги для слабких людей, які з дитинства не можуть знайти, чим зайнятися, – говорять в Інституті неврології.
І в цьому нерідко винна родина. Мовляв, часто змалку, коли дитина намагається допомогти вдома по господарству, батьки не заохочують її старання.

Анатолій Артемчук, д. мед. н., провідний науковий співробітник ДУ Інститут неврології, психіатрії та наркології

Но уже в 10 лет наш ребенок не старается. Мы ему отбили все, что можно отшибить. СКЛ Алкоголизмом заболевают слабые, безвольные, бесхарактерные люди. Таких сейчас 80%. Мы разучились воспитывать сильного человека. При советской власти мы все делали кучей, индивидуальности не было.

Щоб подолати тютюнову, алкогольну та наркотичну залежність у молоді, слід переглянути українську педагогіку та медицину, – певні фахівці. Мовляв, коли в дитини виховуватимуть якості лідера, який з успіхом долає труднощі, місця для комплексів меншовартості та лінощів , які врешті-решт штовхають до пляшки, не буде. Нагадаємо, з вересня 2010-го року у Львові діє заборона на продаж алкоголю з 22-ї вечора до 10-ї ранку. Подібні обмеження прийняті в Києві, Луцку, Івано-Франківську, Тернополі, Кременчузі, Мариуполі та інших містах. Злочинність знизилась , – ідеться на сторінці петиції, -на 23%.

Світлана Маренич