Харківський студент розробив логотипи для міністерств (відео)

Харківський дизайнер Артем Шапаренко розробив символіку для Кабміну. Це 17 логотипів міністерств і символіка для прем’єр-міністра і Кабміну. За авторським задумом, у разі затвердження символів, їх можна буде використовувати не лише в соцмережах, а й як додатковий захист для грошей. Нові символи побачила Світлана Маренич.

лого маг

 

Символіка для Кабміну від харківського дизайнера. Міністерствам потрібні спеціальні логотипи, за якими б їхню діяльність відразу ж розпізнавали громадяни України, зокема всі, кому треба співпрацювати з органами виконавчої влади, певен дизайнер Артем Шапаренко. Він навчається на 4-му курсі університету радіоелектроніки за напрямом видавничо-поліграфічна справа. При погляді на будь-який символ перша асоціація, що виникає, із гербом України, пояснює молодий дизайнер. А ще – з англійською літерою U, з якої починається назва держави.

Артем Шапаренко, графічний дизайнер

У нас люблять це в екстер’єр підлаштовувати, в ліпнину. Тобто це не значить, що якщо ми відмовляємося від якихось радянських ідей, ми повинні відмовлятися від архітектурної спадщини. Це символи не лише для електронного світу, це символи, які можна буде зустріти в громадському просторі.
Логотипи зручні в якості іконок в Інтернет-виданнях, в анонсах, проектах, які ініціюють міністерства, певен дизайнер. Зокрема, під час написання наукової роботи йому потрібно було показати, що проект наданий Міністерством освіти і науки. Але текст використовувати не можна було. Як з’ясувалося, каже Артем, безліч офіційно затверджених символів, та ніхто не хоче застосовувати. Однак розробити логотипи, наприклад, для Міністерства палива та енергетики, було нелегкою справою, зізнається дизайнер.

Артем Шапаренко, графічний дизайнер

Треба було відтворити так, щоб це була форма атома. Вона не завжди виглядає гарно з цієї перспективи. Ще я хотів показати, що там 6 електронів, бо це відноситься до вуглецю.
Промовистим, на думку автора, є символ мінфіну. Його можна використовувати як об’ємно викарбуваний знак на грошах, який розпізнаватимуть незрячі люди, та як додатковий захист. Зрозумілим є і логотип міносвіти. Він стане у пригоді для монографій та підручників. До Кабміну зі своєю пропозицією ще не дійшов, каже юнак. Але готовий взяти участь у конкурсі зі створення логотипів для міністерств. Мовляв, запровадити їх варто якнайшвидше.

Світлана Маренич