Харківські волонтери збирають подарунки для дітвори з прифронтової зони (відео)

Великий похід оленів готується з Харкова на прифронтову територію. Команда Харківського адаптаційно- культурного центру вже вдруге перетворюється на Оленів Святого Миколая – щоб зібрати та привезти 1600 подарунків для дітей із сіл та селищ коло лінії розмежування. Можливо, буде вручено до 2- тис. подарунків, – говорять волонтери центру , адже досі ще не отримали всіх листів, малюнків і прохань. Перетворитися на Святого Миколая для малюків може кожен з нас.

У базІ даних волонтерІв нині понад 1600 малюків, які замовили Святому Миколаю подарунки до свят. Блакитним та зеленим кольорами позначені ті, кому принесли замовлені солодощі чи іграшки. Прізвища в білих рядках – діти, для яких поки що шукають подарунки.

Ірина Гайова, адміністратор

Детей на самом деле гораздо больше в серой зоне. Но мы с теми, с кем работаем. Девочки ездят, знаете как? В ответственности за тех, кого приручили.

До волонтерів адаптаційного центру мало не щодня приходять листи, а також листи- малюнки. З побажаннями. Нерідко діти просять солодощі.

Пластилін, олівці, фарби та мольберти – такі замовлення роблять Святому Миколаю маленькі художники, які живуть поблизу війни. Кожного дня тут відбуваються чудеса, – говорять працівники центру.

Катерина Шутальова, психолог

Это планшет. Вы представляете, какая это радость для ребенка будет? Это такая большая просьба детская. Но часто это просят дети, для которых это мечта. Не потому, что они балованные, и им ничего другого не надо , а потому, что это то, что их родители не купят никогда.

За офіційними даними, у прифронтовій cмузі Донецької області постійно живуть близько 10-ти тис. дітей, у прифронтовій зоні Луганщини – близько 4-х тисяч. Як кажуть волонтери, більшість дітей – до 7-ми років, тобто вони пам’ятають себе лише в умовах війни. І саме для цих дітей Олені Святого Миколая хочуть зробити свято.

Євгенія Левінштейн, координатор АКцентру, волонтер проекту “Олені Святого Миколая”

Там буде Святий Миколай наш волонтер Антон Дудник. Он такой будет с бородой, в костюме настоящего Святого Николая , он будет общаться с детьми, они будут что-то представлять. Во многих местах дети сами готовят концерты, чтобы встречать Святого Николая. В Тошковке и Врубовке точно знаю будут- там хорошие коллективы детские.

Нагадаємо, минулого року волонтери Адаптаційно- культурного центру під час акції Олені Святого Миколая вручили подарунки більше ніж тисячі дітей. І провели ранки та свята в понад 10-ти містах поблизу лінії розмежування. Допомогти волонтерам здійснити дитячі мрії може кожен. Докладно про акцію “Олені Святого Миколая” можна дізнатися в соцмережі. Там же є й таблиця з побажаннями дітей, які живуть біля лінії фронту.

Світлана Маренич