Харківські школярі-переможці міжнародних олімпіад нарікають на застаріле обладнання у школах (відео)

Одна золота, одна бронзова та 5 срібних. Саме стільки медалей цього року завоювали харківські школярі на міжнародних олімпіадах з математики, хімії, фізики та біології. З теорією усі впорались на відмінно, на заваді стали практичні завдання. Більше розкаже Ірина Клименко.

победители ол

7 медалей міжнародного гатунку завоювали харківські школяри цього року. Нго Нгок Тхай Шон і Олег Руденко – випускники ліцею №27 завоювали срібло на міжнародній олімпіаді з математики, що проходила у Ріо де Жанейро з 15-го по 23-тє липня. Замагання складались з 2-х турів, в кожному – три задачі. Час на розв’язання – 4 з половиною години. Українська команда посіла 14-те місце із 111-ти країн. У скарбничці -2 золоті, 2 срібні медалі та похвальна грамота.

Олег Руденко, випускник математичного ліцею № 27

Задания в этом году были на порядок сложнее,чем обычно. Каждый год примерно 2-3 участника,обычно с Китая берут весь комплект, все 42 балла,в этом году -максимальный резeльтат 35 баллов, никто все задачи не решил

Гарні результати харків’яни продемонстрували і на міжнародній олімпіаді з біології, яка проходила у Великобританії з 25-го по 27-ме липня. У складі збірної України був випускник харківської гімназії №46  Юрій Рузін. Хлопець привіз бронзу, як інші троє членів команди. Завдання були легкими, – говорить Юрій, теорію виконали на відмінно, на заваді стали практичні завдання. На його погляд, саме тому українські учні поступилися школярам з Китаю та США.

Юрій Рузін, випускник гімназії №46

“Подкосила” биохимия и неумение работать всей командой.  Со спектрометрами нового поколения,нам надо было просто снять данные чисто цифровые и на основе этого построить графики, как те расчеты делать – это мы знаем, но вот снять данные правильно было уже существенной проблемой потому, что мы ими пользовались неправильно, у меня даже было впечатление, что свой спектр я сломал под конец. Потому хотелось бы, возможно, для будущих поколений попросить, чтобы практическому туру готовили лучше и не только киевлян на базе киевского университета, но и учеников из Харькова и других регионов.

Про погано організовану підготовку з практичної частини говорить і Олександр Коломієць. Випускник ліцею №89  завоював бронзову медаль на міжднародній хімічній олімпіаді в Таїланді, що проходила з 6-го по 15-те липня. На заваді до омріяного золота стала недостатня підготовка, адже практикою займались лише 2 дні, а цього замало, – бідкається хлопець.

Олександр Коломієць, випускник ліцею № 89

Я считаю,что в школах не хватает больше практики, демонстрационных опытов, то есть нужно больше показывать детям всякие интересные реакции и хотелось, чтобы в школах были хорошее оборудование, не газовые горелки 18 века, а хотя бы печки, на которых можно делать реакции,холодильники чистые хорошие,а не побитые.

У департаменті освіти пообіцяли прислухатись до призерів міжнародних олімпіад і найближчим часом обладнати в різних школах кабінети з біології, хімії та фізики новими макетами та обладнанням.

Ірина Клименко