Харківські школярі долучились до національного проекту “Книга миру” (відео)

Харків відвідала перша леді країни. Разом із дітьми учасників АТО, які навчаються в інклюзивній школі сто двадцять чотири, вона створила ще один розділ в національному проекті “Книга миру”, а також підписала Міморандум про співпрацю з впровадження та розвитку освітнього середовища для дітей із особливими потребами.

книга миру
Новий розділ у «Книзі миру” створили учні харківської інклюзивної школи №124 . Цей національний проект представила у Харкові Перша леді Марина Порошенко. На зустріч із нею прийшли діти учасників АТО.

 Олег Алимов – учень ЗОШ №124

У меня сейчас в АТО служит мой папа, я за него очень переживаю, но знаю, что он скоро приедет

«Книга Миру» – національний проект, який покликаний об’єднати дітей із усієї України довкола таких понять, як дружба, любов та мир. У книзі діти АТОвців діляться родинними спогадами, світлинами, а також залишають свої побажання мирного майбутнього для України.

Учениця ЗОШ № 124

В этой книге собраны все семьи в которых родители воевали и в которых родители, можно сказать, герои. И эта книга хороша тем, что когда закончится война, чтобы мы знали героев нашей страны.

Харківська область стала 15-м регіоном України, до якого потрапила «Книга Миру». Було видання і за кордоном. Його заповнювали юні українці з Туреччини та США. Наступний розділ створить українська діаспора в Канаді.

Марина Порошенко – дружина Президента України

Місія цієї книги – це місія миру, щоб ми показали всьому світу, що ми дуже мирна нація, ми прагнемо миру, ми хочемо відбудувати сучасну країну, яка стоїть на захисті прав людини, українського громадянина

Перша леді країни також підписала Меморандум з головою обласної державної адміністрації про співпрацю з впровадження та розвитку інклюзивного освітнього середовища. Інклюзивні школи обладнані так, щоб учні з особливими потребами могли вільно ними пересуватись. Ось у 124-й школі встановлені спеціальні ліфти. Один з учнів, Олег, такі зручності оцінив, та все ж має певні побажання.

Олег Алимов – учень 11 класу ЗОШ №124

Для таких как я детей можно поставить тренажёры отдельные в спортзале или ещё где – то. Отдельно, чтоб дети не сидели в телефонах или ещё где -то, потому что они освобождены от физкультуры. А придумали бы для таких специальных детей специальную лечебную физкультуру.

Наразі у Харківській області працюють 137 інклюзивних шкіл, у яких навчається 254  “особливих” учні. Однак це лише 7% дітей, які мають особливі потреби.

Юлія Світлична – голова ХОДА

Ми будемо в подальшому забезпечувати усіма можливостями, щоб діти з особливими потребами мали змогу навчатися в нормальних школах, разом із своїми однолітками. Я хочу сказати, що це не тільки державна проблема, яка повинна забезпечити всіма умовами, це і соціальна проблема. Коли батьки соромляться, коли батьки не дуже хочуть заходити до школи. Умови зроблені, тому прошу всіх залучатися до цієї програми.

Харківський регіон стане 6-м в Україні, який візьме участь в експериментальному проекті “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”. Наразі до нього залучені: Запорізька, Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області.

Марина Порошенко – дружина президента України

Сьогодні ми закладаємо нове покоління, яке через десять, п”ятнадцять років вийде вже повністю іншим у життя. Вони вже не будуть розділені на «звичайних» і тих, хто має особливі потреби. Вони сприйматимуть у людях їх інтелектуальні якості, їх характер, а не за зовнішні прояви.

Подарували Харківщині і проекти бібліотеки нового зразку – Медіатеки та Ресурсної кімнати, які допоможуть створити інтерактивний простір для дітей з особливими потребами.

Юлія Котелевська