Харківські рятувальники переймають досвід експертів “GSS”, що розробляли план безпеки Діснейленду (відео)

Делегація із Нью-Йорка побувала на навчальній базі Національного університету цивільного захисту України. Фахівці, які розробляли план з безпеки американського Діснейленду, оцінювали підготовку майбутніх харківських рятувальників. Подробиці – у наступному сюжеті.

америнканцы

Зануритися на глибину 3-х метрів, щоб у майже повній темряві знайти необхідний предмет та дістати його на поверхню – таке завдання виконує Марія Шкурат. Дівчина навчається на психолога, та разом з цим тренується, щоб стати водолазом. За 2 роки підготовки під водою Марія провела більше 40 годин – справа нелегка, проте дуже цікава, зізнається дівчина.

Марія Шкурат – студентка

Сейчас тяжеловато на самом деле, потому что сейчас приблизительно около 30 с лишним килограммов веса на нем. Основное это груза, это сам аппарат, костюм и нож.

За роботою Марії спостерігають представники американської компанії . Вони приїхали до Харкова, щоб проконсультувати українських фахівців з питань безпеки. Разом з тим відвідали навчання майбутніх рятувальників в університеті цивільного захисту. Курсанти відпрацьовували вправи з пошуку снарядів та евакуації постраждалих під час ймовірної пожежі, за легендою гасили пожежу на хімічнонебезпечному об’єкті. Вмінням харківських курсантів американці задоволені.

Кевін Бієрі – експерт компанії “GSS”

Найбільше нас вразила саме підготовка кадрів, можливо, вона навіть трохи краща, ніж в Америці. Сама організація університету вдала: тут Ви можете получить ступінь бакалавра, тобто отримати професію, а потім ще й ступінь магістра.

Підготовка рятувальників в Україні мало чим відрізняється від американської навчальної системи, та покращити і навчання, і якість могли б спільні тренінги усіх оперативних служб, кажуть американські фахівці.

Джон Хувейн – виконавчий директор компанії “GSS”

Я би порекомендував організувати для служби надзвичайних ситуацій, медичних працівників та поліції організувати спільні тренінги. Спільні тренування дозволять покращити роботу всіх служб.

Діана Корсун