Харківщина отримає субвенцію з держбюджету для закупівлі інсуліну

На Харківщині – нестача інсуліну для хворих на цукровий діабет. За словами місцевих чиновників, перебої з видачами життєвонеобхідних ліків виникли через недофінансування відповідної програми з держбюджету.

инсулин ручка

Проблеми із нестачею інсуліну для хворих на цукровий діабет у Харкові продовжуються кілька місяців. Олена Бабченко страждає від цього недугу тривалий час. І хоч в України діє програма з підтримки діабетиків, люди не можуть своєчасно та безкоштовно отримувати життєвонеобхідні ліки, як це має бути – наголошує жінка. І додає: купляти дороговартісні препарати за власні кошти немає можливості. Адже знайти роботу з подібним діагнозом дуже складно, а пенсії за інвалідністю ледве на харчі вистачає.

Олена Бабченко. харків’янка, хвора на цукровий діабет

Один Пенфил стоит 125 грн., надо очень много……….И Пенфила хватает всего лишь на 6 дней. Вот и посчитайте насколько хватит.

У міських полікліниках лише розводять руками, мовляв, вдіяти нічого не можуть, адже фінансування програми закупівлі ліків хворим на цукровий діабет відбувається з держбюджету.

Наталія Дмитренко, гол. лікар Харківської поліклініки № 10

Потребность которую мы дали на этот год два миллиона шестьсот семьдесят тысяч гривен, а выделил нам всего лишь миллион двести тысяч гривен, это меньше половины.

У міській раді коментувати ситуацію відмовились, проте повідомили, що направили лист до обладміністрації із проханням надати додатково 22 млн.грн. для покриття дефіциту інсулінів у 2-му півріччі. А обладміністрація спрямувала відповідне звернення до МОЗу, проте чіткої відповіді поки не отримала .

Михайло Черняк, заст. голови ХОДА

На сайте официальном Министерства здравоохранения появилась информация о выделении медсубвенции регионам в общем объеме в 450 млн.грн. Единственное, что мы пока не понимаем в каком объеме получит субвенцию Харьковская область. То есть, это субвенция целевая будет, в том числе и на инсулин. На то она и есть госпрограмма, и подразумевает финансирование и государственного бюджета, если не финансируется из государственного бюджета, если она недофинансируется, мы будем принимать какие-то меры из бюджетов местного уровня.

Щоб інсуліну вистачало хворим у місті та області потрібно близько 100 млн.грн., – зауважує Михайло Черняк. І додає: тим не менш, у жодній полікліниці не мають права відмовити у видачі інсуліну хворим на цукровий діабет. Якщо такі випадки мають місце, треба обов’язково інформувати представників профільних управлінь в мерії та обладміністрації.

Михайло Черняк, заст. голови ХОДА

Такие жалобы мы знаем были по городским поликлиникам, и мы обратили на это внимание департамента здравоохранения горсовета, они этот вопрос отрабатывают. На сегодняшний день, на эту дату, на этот час обеспечены в полном объеме все лечебные учреждения.

У Харкові проживає близько 7, 5 тис. хворих на цукровий діабет.

Мілен Мода