Kharkiv MeetDocs – у Харкова з’явиться власний міжнародний фест документального кіно

У Харкова з’явиться новий кінофестиваль — Kharkiv MeetDocs. З 29-го вересня до 1 жовтня на фест з’їдуться автори найважливіших документальних фільмів про права людини останніх років.

KMD_афиша_база

Режисери особисто репрезентують свої останні роботи: «Головна роль» (Сергій Буковський), «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» (Аскольд Куров). Також на фестивалі пройдуть прем’єри, авторські покази з дискусіями, майстер-класи найкращих фахівців документалістики. Kharkiv MeetDocs триватиме три дні у справжньому фестивальному форматі — на різних локаціях по всьому місту, з абонементами на покази для справжніх кіногурманів. А в 2018 році фестиваль повернеться вже з повноцінною конкурсною програмою.

«Kharkiv MeetDocs стане щорічним, постійним фестивалем. Поки що це заявка — ми тут, в Харкові, ми готові показувати та обговорювати кіно, — пояснює голова оргкомітету фестивалю Євгенія Крігсхайм. — У наступному році авторські покази та майстер-класи доповняться конкурсною програмою, і у молодих документалістів з’явиться можливість позмагатися із визнаними майстрами на рівних».

Kharkiv MeetDocs, орієнтований передусім на фільми про права людини, отримав підтримку від Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt). «Ми з особливим задоволенням підтримали ідею провести фестиваль не у столиці, а в Харкові — найважливішому культурному центрі Східної України, — пояснює Бен Диппе, представник німецької сторони. — Про права людини потрібно говорити скрізь, не лише у Києві».

«У Харкові є розумна, досвідчена, активна публіка, що поціновує документальні фільми. Існує багато талановитих людей, яким є що сказати за допомоги засобів кіно. Але немає того об’єднуючого центру, де вони могли б знайти одне одного, спілкуватися, зав’язати дружні та робочі стосунки. Таким центром стане Kharkiv MeetDocs», — впевнена Євгенія Крігсхайм.

Крім того, молоді «кіношники» отримають унікальну можливість зазирнути до «творчої майстерні» відомих документалістів — мало хто може собі дозволити подорожувати заради навчання у
майстрів. Тепер знані режисери самі їдуть до Харкова, щоб поділитися секретами та розповісти про принципи своєї роботи.

В рамках фестивалю відбудуться всеукраїнські прем’єри: “Довге ехо” Вероніки Глазунової і Лукаса Лакомы, “Павленський. Оголене життя” Дар’ї Хренової, “Переконання” Тетяни Чистової; харківські прем’єри: “Школа №3” Єлизавети Сміт і Георга Гену, “Діти 404” Аскольда Курова і Павла Лопарева.Також на фестивалі можна буде побачити картину “Герої не вмирають” (автор — Володимир Чистилін).
У програмі фксту і  показ фільму Сергія Буковського про Голодомор “Живі”, приурочений до 85-х роковин трагедії.
«Це — не всі фільми, будуть ще інші, програма наразі формується, — обіцяє Євгенія Крігсхайм. — Ми зараз у стані активної підготовки. Зіркових авторів ми вже знайшли, тепер потрібно познайомити їх з активними, спокушеними у кіно, вимогливими глядачами — їх у Харкові багато. І тепер у них буде свій кінофестиваль».

Майданчиками фестивалю стануть: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Кінотеатр «8 ½», інтелектуальний бар «Lacan», Хаб «Студія 42».

Актуальна програма – на сайті фестивалю Kharkiv MeetDocs

Організатори фестивалю:
● Громадська організація Media Frontline e.V.
● Продюсерський центр Boekamp & Kriegsheim GmbH
● За фінансової підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство закордонних справ Німеччини)
Контакти:
● Сайт фестивалю: за лінком
● Сторінка в Facebook: за лінком