Керівництву однієї з лікарень Харківщини інкримінують перешкоджання законній діяльності журналістів

За фактом конфлікту в одній з лікарень Харкова відкрито кримінальне провадження, співробітники Шевченківського відділу поліції встановлюють свідків події та її обставини, – повідомили в поліції.

лікарські таємниці
За даними обл.управління Нацполіції, вдень 25-го травня правоохоронці отримали інформаціюпро сварку в одному з медакладів Харкова. 24-річна жінка заявила, що вона є журналісткою та приїхала до лікарні знімати відеосюжет. Але заявниці, на її думку, не дали в повному обсязі відзняти матеріал та перешкоджали роботі знімальної групи. Також встановлено, що журналісти заздалегідь направили до лікарні інформаційний запит щодо отримання інтерв’ю у керівництва лікарні.
Слідчим відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Санкція статті – до 3-х років обмеження волі. Слідчі дії тривають.

Своєю чергою, на сайті телеканалу ZIK  йдеться, що головний лікар обласної лікарні Богдан Федак застосував фізичну силу до знімальної групи програми «Лікарські таємниці» . Про це повідомляє журналістка «Лікарських таємниць» Марта Байдака.

Зі слів журналістки, знімальна група телеканалу ZIK прийшла на розмову з головним лікарем , перед тим надіславши інформаційний запит та прочекавши передбачений законом термін – 5 днів.

“Ми навідались в державну установу. Головний лікар медзакладу, виштовхуючи мене та оператора зі свого кабінету, заявляв що ми не маємо права тут перебувати. Безпосередньо виштовхав мене, шарпаючи за руку, і намагався зламати нам техніку”, – розповіла Марта Байдака.

За її словами, зараз у лікарні відбувається ремонт. Журналісти хотіли дізнатись, за які гроші,, та почути від медиків про плюси та мінуси реформи. “Ми прийшли в державну установу, а не до нього додому, тому така поведінка головного лікаря є невиправданою”, – певна журналістка.