Карпатська краса у Харкові

city.kharkov.ua

Куточок карпатської краси до Харкова привіз львівський фотохудожник Юрій Ковальчик. Він презентував виставку “Мої Карпати”. Його світлини виконані за унікальною технологією. Автор використовує фотоемульсію, зроблену за власним рецептом. Секретами майстерності він поділився з усіма охочими.

 

Світлини, зроблені з душею. Львівський арт-фотограф Юрій Ковальчик привіз до Харкова виставку “Мої Карпати”. Його фотографії нагадують малюнки акварельними фарбами чи гравюри. Секрет – у технології. Автор знімає на плівку і сам роздруковує світлини. Папір для них готує за власним рецептом.

Юрій Ковальчик, арт-фотограф

Я сам вручну за своїм рецептом роблю емульсію, це триває кілька днів, потім наношу її на акварельний папір. Виходить такий світлочутливий папір, але не фабричний.

Емульсія на папері висихає нерівномірно, тож кожна світлина виходить неповторною. Але головне не техніка, а їдея, переконаний фотограф. Для нього Карпати – точка відліку для роздумів на вічні теми життя, часу, долі.

Юрій Ковальчик, арт-фотограф

Це звичайний колодязь і звичайний шнур. Але цей шнур може бути алегорією того, що по ньому можна підніматися чи опускатися, що він веде невідомо куди. Це навіть може бути алегорія колеса фортуни.

Зараз чимало фотографів відмовляються від плівки на користь цифрової техніки, кажуть у галереї. Тож до класичної фотографії у відвідувачів особливий інтерес. Адже є у ній певна глибина та шарм, які цифровою камерою не спіймаєш.

Тетяна Тумасьян, директор Харківської муніципальної галереї

За ручной фотографией стоит определенная магия. Это как средневековый алхимик делает в лаборатории золото, так и фотограф в темной лаборатории сам проявляет, сам печатает.

Відвідувачів найбільше приваблює техніка, у якій виконані світлини. Мовляв, дивлячись на них, можна відчути, скільки сил та емоцій витратив автор на кожне фото.

Ганна, відвідувачка виставки

Фотографов сейчас много, но то, что они называют фотографией – это слишком громко, я думаю. А то, что я здесь вижу, это настоящее искусство.

Про тонкощі своєї техніки Юрій Ковальчик розповів під час майстер класу. Побачити його роботи можна у Харківській муніципальній галереї протягом двох тижнів.

 

Анастасія Горєлкіна