Ювілейний, 140-сезон, ХНАТОБ розпочне із новим, сучасним обладнанням сценічного освітлення

В Харківському національному театрі опери та балету нарешті встановлюють нове обладнання для освітлення. Те, що було, жодного разу не мінялось за роки роботи у новій будівлі. На технічне переоснашення гроші надійшли від гранду з Японії у 2008-му році, який освоїти у тетрі змогли тільки зараз.

На залізних тросах важкі освітлювальні прилади приспущені над головною сценою ХАТОБу. Репетицій, а тим більше вистав для глядачів тут не проводять вже тривалий час. Головне завдання – переоснастити вже існуюче світлове обладнання під японську апаратуру, яке власне японці встановлюють разом з нашими інженерами.

Сергій, інженер-електрик

-Мы переделываем коммутацию по-новому, по-другому, короче, все переключаем.

-Как с японцами работается?

-Ничего, слажено.

-Они скурпулезны в работе?

-Да, очень.

З новим світлом харківський театр міг би бути з дві тисячі восьмого року, коли й був наданий японський грант, у розмірі трьох мільонів гривень на той момент. Але цього було замало. Обласна адміністарція обіцяла надати ще стільки ж. І лише цього року оперний отримав необхідну сумму, від Міністерства культури, як національний театр.

Олег Оріщенко, директор ХНАТОБ ім.Лисенка

Размер гранта на 2008 год 41 млн. ен, это в эквиваленте на гривны 3 млн. На сегодняшний день – это только 7 млн.грн. Вот. Плюс сумма с бюджета Украины, которую мы получили на монтаж этого оборудования – 3,2 м.лн.грн

Сергій Шаповал, гол. інженер ХНАТОБ

Вот. Все, что вы сейчас увидите. Вот все моменты не только имеет отношение к гранту ,а к капитальному ремонту осветительного оборудования сцены. 800 только фонарей было снято. 800 демонтировано и поставлено назад. 130 км проводов смонтировано. Подключено напряжение силовое, заземление к этому оборудованию.

Наразі у театрі вже встановили сучасне комп’ютерне обладнання на пульті. Раніше художник із світла що називається у ручному режимі робив світлове оформлення вистав. Зараз для цього достатньо запустити комп’ютерну програму. Для кожної з 56-ти вистав з репертуару театру свою. Усі роботи зробили за півтора місяці. Підрядники з Києва та весь технічний склад театру щоденно працювали у три зміни, говорить головний інженер. І вже 5-го листопада постановка “Кантати” модерн-балету “Карміна -бурана” пройде з новим світловим рішенням. На виставу запросили посла Японії.

Вікторія Котова