Юні спортсмени-важкоатлети зустрічали Олімпійського чемпіона Олексія Торохтія

Доторкнутися до мети на вдачу. Юні спортсмени зустрілись з олімпійським чемпіоном у Лондоні, важкоатлетом – харків’янином Олексієм Торохтієм. Від старшого товариша вони отримали настанови і на щастя доторкнулися до золотої олімпійської медалі.

 

Олімпійського чемпіона з важкої атлетики Олексія Торохтія зустрічали у Харківському обласному вищому училищі фізкультури і спорту. Вихованець і віднині герой, протягом 12 років йшов до своєї мрії – золотої олімпійської нагороди. У 14 років Олексій вперше підняв штангу. Каже, що готувався до цього, але і уявити не міг що досягне таких результатів.

Олексій Торохтій, Олімпійський чемпіон з важкої атлетики у Лондоні

С самых первых дней в тяжелой атлетике. Я сам на себя ставок не ставил, я не рассчитывал на то, что буду грандиозным спортсменом, высоким спортсменом. Все шло само собой и затягивалось на каждом витке.

Перемогу свого вихованця відзначив і тренер Асхат Шаймарданов. Півстоліття Харків чекав цієї перемоги після того, як у 1956 році харків’янин Ігор Рибак на Олімпіаді в Мельбурні взяв золото.

Асхат Шаймарданов, заслужений тренер України

Все шло к этому. Призером чемпионата Европы был неоднакратно, поэтому все сложилось. Чтобы стать чемпионом еще нужен фарт и как говорится – удача пришла к нему на крыльях.

Виховання молодого покоління – одне з найважливіших завдань і для Національного олімпійського комітету, і для обласної державної адміністрації, зазначив віце-губернатор Євген Савін.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Заставить кого-то заниматься спортом – это очень сложно. Приводить в пример и делать кумира олимпийских чемпионов, спортсменов достигших высоких результатов – задача которая позволяет втянуть все больше и больше детей в занятие физкультурой и спортом.

Юним спортсменам олімпійський чемпіон Олексій Торохтій побажав поставити перед собою мету, навіть нереальну і наполегливо йти до неї. Зазначивши, що в будь-якому разі вони можуть бути переможцями. Навдачу діти доторкнулися до золотої олімпійської медалі.

 

Світлана Слободян