Юлія Тимошенко у лікарні залишиться ще на місяц – висновки лікарів

Нестандартна пацієнтка Юлія Тимошенко залишиться в лікарні Укрзалізниці ще як мінімум на місяць. Таке рішення спільної медичної комісії німецьких та українських лікарів. Зі слів першого заступника міністра охорони здоров’я Раїси Моїсеєнко, воно прийняте і з урахуванням прохання самої пацієнтки.

 

Стандартизоване лікування подібних захворювань триває, як правило, від 2 до 3 тижнів. Однак стаціонарне лікування та реабілітація екс-прем’єрки тривають уже 5 місяць, кажуть члени медичної комісії.

Раїса Моїсеєнко, перший заступник міністра охорони здоров’я

Больше 250 проведено медицинских процедур – это довольно интенсивный процесс. У нас есть абсолютное убеждение в том, что система реабилитации проходит эффективно, есть улучшения.

Чи зможе Юлія Тимошенко з’явитися в суді 15 жовтня, лікарі прогнозувати на даний момент не беруться. Зі слів професора Лутца Хармса, сама картина недуги виявилася дещо складнішою, ніж припускалося раніше, із самого початку. І хоч є поліпшення, про те що загроза інвалідизації пацієнтки минула, говорити зарано, каже німецький лікар.

Лутц Хармс, лікар-невропатолог берлінської клініки «Шаріте»

Мы надеемся, что сможем избежать вероятности инвалидности. И собственно говоря, эта надежда является основанием для нашего совместного решения продолжить терапевтическое лечение. Решение, которое принято сегодня.

Щодо термінів подальшої реабілітації, то вони будуть встановлюватися етапно, в залежності від ефективності запропонованих схем.

Раїса Моїсеєнко, перший заступник міністра охорони здоров’я

По сути, она занимается на сегодня только лечебной физкультурой. То есть это единственный метод, который используется достаточно эффективно. Нужно интенсивно, усердно работать.

Як повідомили під час брифігу, схеми лікування Юлії Тимошенко, як і схеми реабілітації призначаються німецькими лікарями, які приїздять раз на 3-4 тижні. Професор Лутц Хармс, зі свого боку підкреслив, що покращення у стані пацієнтки наочні: збільшення рухливості та послаблення болю, це результат спільної роботи і українських, і німецьких лікарів.

 

Світлана Маренич