Юлія Тимошенко нарешті впустила до себе іноземних лікарів

Сьогодні спеціально для неї до Харкова прилетіли троє медиків з Канади та двоє із Німеччини. Разом з представниками українського МОЗу вони планували оглянути екс-прем’єрку , аби визначити оптимальний режим лікування. Проте, як повідомив ще о другій дня “Інтерфакс-Україна” – дарма! – ув’язнена від медогляду – відмовилась, щоправда кілька годин тому наш кореспондент телефоном повідомив – іноземних фахівців ув’язнена все-таки впустила.

 

Вона каже “болить”, але що саме – з’ясувати не дає. Донька засудженої Євгенія Тимошенко замість ув’язненої матері волає про допомогу. Але кличе чомусь не лікарів, а депутатів.

Євгенія Тимошенко, донька засудженої Юлії Тимошенко


Сегодня не допустили двух депутатов, хотя бы, хорошо родственников могут не пускать, они обязаны пускать депутатов.


Аби дізнатися що саме болить у Юлії Тимошенко, держава Україна відряджає до Качанівської колонії медичні комісії. Сьогодні, о десятій ранку літак, який приземлився у харківському аеропорту, привіз на борту німецьких та канадських лікарів. Перед візитом до VIP-пацієнтки, вони коротко розповіли журналістам про свої плани.

Пітер Куйтана, лікар загальної практики (Канада)

Ми будемо працювати використовуючі ті принципи, яких ми дотримуємось і в Канаді, ми будемо намагатися надати ту допомогу, яка з нашої точки зору є найкращою, і найбільш відповідає інтересам пацієнта

Додаткового медичного та лабораторного обладнання гості із-за кордону не привезли. Як зауважили – обстеження покаже, яку саме допомогу потрібно надати Юлії Тимошенко. Канадці та німці ще вранці сподівалися , що їхні висновки остаточно відкриють завісу таємниці здоров’я екс-прем’єрки.

Джордж Реву, лікар загальної практики (Канада)

Ми віримо, що з нашою роботою і з роботою наших колег із Берліну ми зможемо допомогти цю справу розв’язати.


Медобстеження екс-прем’єрки іноземні лікарі мали проводити разом із представниками українського МОЗу. Проте одразу зауважили – працюватимуть тільки за особистої згоди Юлії Тимошенко. До того ж самій ув’язненій одразу надавали право відмовитьсь від будь-кого з представників комісії.

Раїса Моісеєнко, перший заступник МОЗ України


Будемо визначатись в інтересах пацієнтки працюючи, тобто все обстеження яке буде потрібно, воно буде здійснене на той термін, який буде потрібно , для того, щоб медичне забезпечене було в повному обсязі.

Перемовини з ув’язненою та її представниками тривали цілий день. Близько другої години дня Юлія Тимошенко від обстеження -відмовилась, і не пустила до себе жодного з членів міжнародної комісії. Про це спочатку повідомив “Інтерфакс-Україна”. Своєю відмовою від обстеження Юлія Тимошенко порушила вимоги діючого законодавства. Їз цього приводу склали відповідний акт. Проте надвечір стало відомо – Юлию Тимошенко оглядають п’ятеро іноземних лікарів, а також її лікар у колонії та один з очільників медкомісії. Про це повідомила перший заступник міністра Охорони здоров’я Раїса Моісеєнко. Вона підкреслила, що сьогодні медики проведуть лише первинний огляд.

 

Леся Кочержук, Карина Шелест