Євроумови для засуджених – у Темнівській колонії казарми замінили на приміщення блочного типу

Євроумови для засуджених. Відтепер саме за европейським стандартами будуть розміщені засуджені Темнівської виправної колонії № 100. Зокрема для них відкрили нове відділення соціально-психологічної служби. Згідно з європейськими вимогами, казарми були замінені на приміщення блочного типу.

 

Ніяких казарм для засуджених. Відтепер ув’язнені Темнівської виправної колонії житимуть у приміщеннях блочного типу. Саме таки умови їх утримання за европейськими канонами.

Євген Бараш, нач. обл. управління державної пенітенціарної служби України

Сейчас мы переходим от казарменного содержания на блочное. То есть, вы видели, в том же общежитии – казарма большая на 70-100 человек, а сейчас эти комнаты-блоки по 10-12 человек.

Блочні кімнати звели самі засуджені. Працювали, кажуть, місяць.

Олександр Прилуцький, ув’язнений

Старались для себя. Чтобы было красиво, чтоб было уютно, чтоб для остальных осужденных было удобство более менее. Похожим на свободу.

Гідні умови утримання та й про медицину не треба забувати, розповіли у колонії. На її території оновили ренгенівський та стоматологічний кабінети.

Тетяна Демченко, в. о. нач. багатопрофільної лікарні про Темнівській колонії № 100

Стомат-установка – во-первых, там и турбо машина – она более оснащена – там и воздух, и подача, и вибрации меньше. Опять же оборудование, насадки. Все гараздо лучшего качества, чем старое.

За словами віце-губернатора Василя Хоми, подібні заходи – це крок до поліпшення умов життя та роботи. Він переконаний, людина повинна завжди лишатись людиною, навіть якщо вона тимчасово позбавлена волі.

Василь Хома, заступник голови ХОДА

Важно создавать такие условия как для тех лиц, которые находяться здесь в местах лишения свободы конечно они совершили преступление и кару, которую они несут, она не должна выйти отсюда не искалеченными людьми, а полноценными гражданами.

Загалом, в Харківських колоніях працюють 42 подібних приміщення з блочними кімнатами для ув’язнених. У цьому місяці таку ж кімнату відкриють у Первомайській колонії. Також у ній до кінця цього року повинні розпочати будівництво очисних споруд.

 

Олена Рижова