Європейські політичні дебати у Харкові (відео)

Пересади на український грунт паростки міцного європейського дерева державного кермування. Про те, як зробити систему державного управління в Україні більш дієвою та сучасною, ішлося на круглому столі в регіональному інституті Національної академії держуправління при президентові України. Він став одним із заходів Європейських політичних дебатів, що два дні тривали в Харкові.

Чи все, що німцю добре – українцю погано? Аби зрозуміти, чому окремі традиції управління з країн Європи не приживаються на вітчизняних теренах, політологи та науковці вирішили подивитися на них і з боку українця, і з боку європейця. Зокрема, в різні часи у Європі діяли три основні моделі держуправління. Це стандарти роботи ефективної корпорації, надання переваг в управлінні державній машині та, нарешті, публічне управління державних інститутів разом із громадськими. На відміну від країн західної демократії, на пострадянському просторі громадськість пасивніша, – кажуть історики .

Володимир Нікітін, кандидат історичних наук

Власть по идее- я же начальник- как я буду навстречу идти? Общественность- наше место – есть хорошая украинская пословица- моя хата с краю.

Якщо в державі процвітає хабарництво, жодна модель управління не може працювати ефективно. А щоб протистояти системній корупції, боротися треба системно, – певні учасники круглого столу. Епізодичні антикорупційні дії до окремих чиновників не ефективні.

Дмитро Лук’янець, доктор юридичних наук, професор

Это создание режима прозрачности их материального, финансового и другого положения.

При цьому потрібен дієвий захист тих людей, які надають інформацію про корупціонерів правоохоронцям. Закони мають діяти не лише стосовно громадян, далеких від влади, – наголошують політологи. Із представників влади, навпаки, питати треба суворіше.
Вадим Карасьов, політолог, директор Інституту глобальних стратегій

Управлять- править. Значит, нужны правила, регламенты, которые должны быть на уровне закона, незыблемы. У нас как получается? У нас- средневековье- извините. Но так же. Это средневековое и раннебуржуазное отношение к государству. Государство- это я.

На переконання окремих учасників дискусії, ворогами України є чиновники, які їдуть до Москви не для того, аби відстояти національні інтереси в тій чи іншій сфері, а для того, аби виграти вибори. Бо від цього виграє лише чиновник, а не громадяни.

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/SKjl9NBPl90