Європа у центрі Харкова

Європа тимчасово переїхала до Харкова! Нагода за один день побувати аж в 10 країнах Старого Світу випала харків’янам минулих вихідних. Просто у центрі міста грузини пригощали вином та сиром, французи вчили французької, а українські дівчата розважали запальними піснями. Таким чином у першій столиці почали святкування Днів Європи в Україні.

 

У Центрі Харкова – вся Європа. 10 європейських країн презентують свою культуру та традиції. Польща, Франція, Нідерланди, Німеччина і не тільки. Окрім брошур та флажків, харків’ян беруть хто чим може. Батьківщина моди та парфумів запрошує на навчання та невеликий курс французької.

Алікс де Гассар, директор французького інституту м. Харкова

Мы придлагаем тоже маленькие курсы для самых начинающих людей. Сказать здраствуйте-бонжур, спасибо-мерси, привет-салю.

Поляки також не поступаються французам. Зазивають українців культурою, історією та традиціями. Що саме вразило у поляків майбутнього диригента Ярослава Шемета – відомо лише йому, але молодий фахівець вже бачить своє майбутнє і кар’єру саме у Польщі.

Ярослав Шемет, студент

Уровень образования хороший, довольно-таки хорошо относятся к иностранным студентам, туризм на высоком уровне, экономика, менталитет.

Проте найбільшою популярністю серед відвідувачів користувалася Грузія. Її головні аргументі – вишукане вино, сир, та релігія. Тим часом поки українці про країни Європи дізнавалися, українські дівчата підігрівали публіку народними піснями. Гості з Німеччини не втрималися від знайомства з Україною самі. Почали з традицій і фінішували на кухні – тепер відповідають приказкою: краще один раз скуштувати, ніж сотню разів почути, про славнозвісний український борщ.

Домінік Форхйольтер (Німеччина)

Борщ очень мне понравился, очень вкусный суп. Да! И мне ещё понравилась окрошка. И здесь Харьков очень красивый город. У вас лето. У нас пока дождь идет в Германии.

Загалом, Харків Європейським делегаціям презентували насамперед як місто футбольне. Але за словами харківської та польської делегацій, крім того дні Європи в Україні, сприяють тісному контакту всых європейський народів.

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

То что мы сегодня знакомимся с одной стороны с европейскими странами, а с другой стороны Европа знакомится с Харьковом, с Харьковской областью.

Богумил Селерський, консул Генерального консульства Республіки Польща в Харкові

Близкое знакомство сближает людей, поэтому давайте лучше узнавать европейцов, их обычаи, традиции, давайте будем ближе друг к другу.

Леся Кочержук