Єдині стандарти для учнів середньої школи

Індивідуальний навчальній план для кожного учня чи однакові предмети для всіх. Міністерство освіти розробляє єдині стандарти для учнів п’ятих-д’евятих класів. А ось майбутнім абітурієнтам освітяни радять готуватись до зовнішнього тестування. Спробувати свої сили вони зможуть вже у березні.

 

Збираєшся здобувати вищу освіту – випробуй свої сили. Напередодні завершилась реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч, інформують з обласного освітянського управління, пройти його вирішили понад п’ять тисяч абітурієнтів. Це майже на тисячу більше, аніж минулого року. Тож недобору у вишах не очікують. Щодо кількості освітніх закладів вищої школи, певен очільник облуправляння освіти Роман Шаповал, вона в області є оптимальною.

Роман Шаповал, начальник облуправління освіти і науки

Для специфіки регіону і для тієї, скажімо, соціально-економічної інфраструктури і враховуючи потреби суміжних областей, кількість вищих навчальний закладів для Харкова є оптимальною.

Освітні новації чекають і на школярів. Наразі, в міносвіти розробляють єдині стандарти для, так званої, середньої школи – учнів п’ятих-дев’ятих класів. Зокрема, у документі буде визначена кількість обов’язкових предметів та тих, які учень може обрати за власним бажанням.

Роман Шаповал, начальник облуправління освіти і науки

Сколько часов оставлять на вариативную часть плана, возможность выбора предметов. Кто-то предлагает это в соотношении 50 на 50, кто-то 70 на 30 или вообще отдельный учебный план для каждого. Многие вопросы снимутся после принятия стандартов.

Роман Шаповал також розповів, що наразі педагоги України розробили стратегію розвитку освіти на десять років. Якщо Президент ухвалить документ, освітяни матимуть змогу вносити зміни до законодавчої бази.

 

Анастасія Горєлкіна