Якщо ми не будемо тримати корів, значить ми будемо натуральними бомжами

Селяни в один голос стверджують тримати худобу не вигідно. До нового року літр молока коштував по 3,50, за декілька місяців ціна впала до 2,50.

 

У господарстві Сніжани три корови. Жінка зізнається, собівартість молока не покриває навіть половини витрат на їх утримання. Лише взимку одна корова з’їдає сіна близько на 6 тисяч гривень, навіть за водопій та за випас худоби потрібно платити.

Сніжана Процишина, мешканка с. Макарівка

Ну затрати на сіно, на закупівлю кормів. Так само у нас платять за водопій. Платимо в общество за випас корів, орендна плата за землю. Усе це порахувати – корови впринципі себе ніколи не окупають. По цим цінам вони в убиткі, що вони нам зараз ставлять.

Щоб захистити права селян сільраді рекомендують об’єднуватися в молочні кооперативи. Це дасть можливість напряму працювати з молокозаводами та обрати той, який пропонує більшу ціну.

Ніна Савостіна, депутат Червоночабанської сільскої ради

Може заключати договір на пряму з любим молокозаводом і навіть обирати собі. Ми можемо і в Крим звертатися, і в Каховку, якщо наш Каланчацький молокозавод і Чаплинський кривдить наших людей.

Ольга Олександрівна каже, створювати кооператив не вигідно ані для селян, ані для молокозаводів.

Ольга Мочаліна, мешканка с. Велика Олександрівка

Если будет молокозаводу не выгодно – он сам скажет у вас молоко грязное, у вас молоко прокисшее, у вас не хватает жира и они сделают так как выгодно маслозаводам.

В Асоціації сільгоспвиробників кажуть, ціни на молоко занижують штучно. Неофіційна відповідь молокозаводів: «Росія припинила закупку українських сирів». Проте місцеві підприємства не експортують свою продукцію за кордон.

Федір Негой, голова асоціації сільськогосподарських виробників Таврії

Я вважаю, що це йде зговір, кооперативний зговір, безпосередньо молокозаводів. Справа у тім, що наші молокозаводи працюють лише на внутрішній ринок. Там не має обладнання, яке б використовували для виробництва сирів.

Наразі скаргу, щодо штучного завищення цін на молоко розглядають в антимонопольному комітеті. А селяни продовжують здавати молоко за безцінь.

 

Юлія Губська