Якісні і дешеві ліки для населення – не міф, а довгострокова стратегія Уряду

Якісні і дешеві ліки для населення – не міф, а довгострокова стратегія уряду. Вона передбачає розвиток власного виробництва ліків і регулювання цін на імпортні – зазначив під час робочого візиту до Харкова прем’єр-міністр України Микола Азаров.

 

“Доступні ліки – це питання продовження життя людей, їхньої трудової активності, це принципове для нас питання”, сказав Микола Азаров під час спілкування з фармацевтами, однієї з міських аптек. Тому на переконання прем’єра, ціни на ключові препарати теж питання держави.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Поэтому, по большой группе лекарств при гипертонии, правительство приняло решение, установило, так называемые “референтные цены”. То есть, не может у нас на Украине привыщающей стоимость аналогичного лекарства в окружающих нас странах.

Між Урядом і вітчизняними виробниками ліків був підписаний меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким фармацевти добровільно обмежили рівень рентабельності товарів, зазначив віце-губернатор Ігор Шурма.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Ціни на препартати можуть бути різними. Від 50 гривень до 500 гривень. Тобто, по-різному буває. Вибір препаратів в середньому по Харківській області має сьогодні знижку трішки більше 11 %. Є препарати, які подешевшали на 30 %, але у нас є 2 відсотки препаратів, які ціни не змінили.

З 1 вересня стартував другий етап пільгового забезпечення ліками хворих на гіпертонію. У зв’язку з цим Міністерству охорони здоров’я було доручено перевірити на наявність на складах і аптеках ліків, для уникнення дефіциту, зазначив прем’єр-міністр.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Начиная с четвертого квартала, мы начнем частично компенсировать тем больным, которые постоянно употребляют эти лекарства, частично стоимость лекарств по отпускным рецептам.

Пільгові ліки для гіпертоніків можна буде отримати в муніципальних аптеках Харкова.

 

Юлія Поколодна