Якісна медицина – для жінок із найвіддаленіших сіл

Якщо ви сільська жінка і не маєте часу на медичне обстеження в районі – якісна медицина прийде до вас сама. Принаймні таку послугу опанували у Краснокутському районі. Лише за останній рік у такий мобільний спосіб Краснокутські лікарі обстежили кілька сотень жінок з найвіддаленіших сіл, які просто не мали фізичної можливості відвідати жіночу консультацію в обласній або районній лікарні.

 

Відсутність грошей та часу – головні причини на які посилаються сільські жінки, що потребують обстеження гінеколога, але ніяк не доїдуть до лікарні. Як повідомила депутат харківської обласної ради Тетяна Біловол, за депутатської підтримки до малих населених пунктів Краснокутщини організовано виїзд фахівців із Українського науково-практичного медцентру акушерства та гінекології.

Тетяна Біловол, депутат Харківської облради

Есть такая программа социальная- и мы организовали им выезд- люди приезжают на такой машине специальной, с оборудованием медицинским. Она приезжает  в каждое село раз  в месяц , и женщины, которые хотят обследоваться, они полностью все обследуются.

Жінок, яким необхідна операція, лікарі госпіталізують у день обстеження чи то наступного дня. Так сталося, що майбутніх пацієнток виявили навіть серед працівниць райдержадміністрації.

Віктор Ечкенко, голова  Краснокутської РДА

В Краснокутске надо все препараты купить, которые при  проведении  операции либо хирургического вмешательства надо использовать. Там же это все бесплатно. Оперировали сотрудниц моих, то такая операция стоит 3,5 – 4, 4 тысяч гривен. А так это за счет лечебного  заведения.

Лише за останній рік у Краснокутському районі лікарі обстежили 600 жінок. Проте головна місія таких виїзних прийомів, наголошують депутати, змінити ставлення самих селянок до власного здоров’я. Адже будь-яку хворобу легше попередити.

Світлана Маренич