Як "забити козла" і "не з'їсти рибу" – турнір з доміно (відео)

У саду Тараса Шевченка відкритий чемпіонат з гри в доміно серед будівельників. Аби стати переможцем треба, всього навсього, за словами асів – бути уважним та кмітливим.

 

Леся Кочержук ОТБ новин

Харківські будівельники своє професійне свято проводять тут на відкритому чемпіонаті з гри у доміно. Приз тут – не головне, головне – стан душі.

Загалом у цьогорічному чемпіонаті беруть участь тридцять дві команди. Двадцять вісім-будівельники, чотири- від мас-медійників і одна команда від університету будівництва та архітектури. За словами організаторів, у доміно будівельники традиційно грають кожного дня.

Дмитро Труш, організатор чемпіонату з доміно

Любой строитель живет этой игрой, домино у него каждый перерыв, они готовятся, играют и забивают козла. Это, можно сказать, святая игра у настоящего строителя.

Гра в доміно, кажуть будівельники, чудовий спосіб відволіктись від буденних турбот, приємно провести час і навчитись логічно мислити. Окрім цього, вважають вони, цей процес допомагає зняти нервове напруження і негативні емоції. Для гри вік не має значення. Головне -кмітливісь та уважність, кажуть професіонали. За словами учасників, у цій ігрі запорука успіху-фортуна. Крім неї, треба бути уважним і кмітливим. Це і визначає переможця. Тому для участі у доміношних боях обрали-професіоналів цієї справи. Віктор у доміно грає більше двадцяти років. Розповідає, як став працювати на будівництві, так і захопився цим видом гри. На обідній перерві встигає зіграти по дві три партії. Найголовніше, каже, тримати себе в руках та не піддаватися емоціям.

Віктор Діброва, учасник чемпіонату

Понимать партнера и никуда не спешить, спокойствие, главное спокойствие, не нервничать, как попадется, а там уже как камень попадет.

У всіх гарний настрій і бажання перемогти. Сьогодні вони боротимуться за кубок, який щорічно буде переходити від одного чемпіона до іншого.

Ровно год этот кубок будет у чемпиона, чемпиона, кто победит по домино.

На Сході існує понад сорок видів гри у доміно. В Україні поширеними є декілька видів цієї гри – в залежності від способу набирання очок і способу перемоги. Частіше грають у “козла”. Участь беруть від двох до чотирьох осіб. Можна грати і попарно.

Леся Кочержук