Як врятуватися від спеки (відео)

На Харківщину знову прийшла спека. Протягом наступних семи днів синоптики обіцяють сонячну погоду без опадів та плюс тридцять на термометрі. А лікарі застерігають – якщо часто вгамовувати спрагу солодкими напоями, можна заробити захворювання шлунку та судин. Як пережити спеку без шкоди?

 

Спекотно та без опадів. Таку погоду обіцяють синоптики протягом найближчих семи днів.

Євгенія Ляшенко, керівник групи метеорологічних прогнозів

В ближайшее время погода будет без осадков и с высокими температурами. Это 30-35 градусов днем, ночью тоже не холодно – 15-20 градусов тепла.

Вгамувати спрагу без шкоди для здоров’я. Під час спеки лікарі радять вживати більше звичайної негазованої води та домашніх компотів без цукру. Варто також менше пити каву – вона сприяє підвищенню тиску та прискоренню сердцебиття. У солодких напоях, кажуть фахівці, лише цукор та барвники. Спрагу вони не вгамовують і можуть призвести до захворювань судин та шлунку.

Роман Литвинов, лікар-терапевт

Они все содержат концентрированную глюкозу, которая сгущает кровь и вместо ожидаемого результата получаем ухудшение состояния. Особенно это касается людей пожилого возраста и детей.

 

Літо – гаряча пора для продавців прохолоджувальних напоїв. У городян найбільшим попитом користується негазована вода, значно рідше купують пиво чи солодкі напої.

Олена, продавець

В основном покупают сейчас негазированную воду, соки иногда, газированную тоже.

Спостереження продавців підтверджують городяни. Звичайна вода-помічник номер один у боротьбі зі спрагою. Солодкі напої майже не вживають, для малих вони взагалі під забороною. Алкоголь у спеку також купують рідко. Мовляв, він спрагу не вгамовує.

Гергій Петрович, харків’янин

Домашный квас, кефир, ну и все. Пиво не пью.

Андрій, харків’янин

Воду негазированную и сок-виноградный и яблочный. И чай черный с сахарком.

Тетяна, харків’янка

Воду – и все, много воды, чтобы не было обезвоживания.

У спеку лікарі також радять слідкувати за власним раціоном. Зокрема, вживати більше овочів та фруктів – запасатися вітамінами. А жирні страви, випічку та солодощі варто рідше подавати до столу.

 

Анастасія Горєлкіна